Foto – Shutterstock

Veterinārārsti informē par ierobežojumiem, ar ko jārēķinās pandēmijas laikā 0

Lai pastiprinātu veterinārārstu un veterināro klīniku klientu savstarpējo drošību koronavīrusa izraisītās COVID 19 pandēmijas apstākļos, veterinārajās klīnikās ir ieviesti dažādi drošības pasākumi un ierobežojumi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Kokteilis
VIDEO. Latvieši pauž viedokļus par NBA čempiona Kristapa Porziņģa rīcību pēc iegūtā titula
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Latvijas veterinārstu biedrība(LVB) priekšsēdētāja Māra Viduža uzsver: “Visi veterināro klīniku ieviestie piesardzības pasākumi ir paredzēti mūsu visu aizsardzībai. Klīnikas rīkojas tā, lai veterinārie pakalpojumi būtu droši gan apmeklētājiem, gan veterinārmedicīnas personālam.

Dzīvnieku īpašniekiem ir jāsaprot, ka veterināro klīniku pakalpojumi būs pieejami tikai tik ilgi, kamēr dzīvnieku īpašnieki ievēros veterinārajās klīnikās noteikto kārtību un ierobežojumus. Ja šie noteikumi tiks ignorēti, klīnikas var nākties slēgt, kā tas noticis citviet pasaulē.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Veterinārārstu biedrība informē par noteikumiem un ierobežojumiem, ar ko jārēķinās mīļdzīvnieku īpašniekiem valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā:

– Veiciet pierakstu telefoniski vai elektroniski, nevis klātienē.

– Pirms vizītes telefoniski sazinieties ar klīniku, lai izvērtētu iespēju risināt problēmu attālināti.

– Apmeklējiet veterināro klīniku tikai neatliekamos gadījumos, iepriekš sazinoties telefoniski.

– Klīnikā kopā ar dzīvnieku atļauts ierasties un uzturēties tikai vienam pieaugušajam bez elpošanas ceļu saslimšanas pazīmēm.

– Ierodoties klīnikā, gaidiet savu kārtu ārā un sekojiet personāla norādījumiem. Nepulcējieties uzgaidāmajā telpā! Aizrādiet, ja to dara citi.

– Veiciet roku dezinfekciju, pirms ieiet izmeklēšanas telpā un pēc iziešanas no tās. Lūdziet iespēju nomazgāt rokas zem tekoša ūdens.

– Aizliegts kontakts (rokaspiediens, apskāviens u.c.), jāievēro 2 m distance no citiem cilvēkiem.

– Neskarties klāt lietām uzgaidāmajā un konsultācijas telpā.

– Norēķinieties par pakalpojumiem, lietojot bezkontakta maksājumu karti.

– Mazgājiet rokas rūpīgi, ilgi un pēc iespējas biežāk.

– Neglaudiet svešus dzīvniekus un neļaujiet citiem glaudīt savējos, jo dzīvnieks var būt vīrusa pārnesējs kā jebkura virsma!

Reklāma
Reklāma

Ņemiet vērā, ka situācija valstī pastāvīgi mainās atkarībā no epidemioloģiskā riska, tāpēc arī klīnikas var noteikt dažādus jaunus ierobežojumus. Sekojiet līdzi valdības un vietējo veterināro dienestu norādījumiem un katras klīnikas informācijai!

Aicinām dzīvnieku saimniekus atcerēties, ka, pieaugot valstī noteiktajiem kopējiem ierobežojumiem, bez iepriekšēja brīdinājuma var tikt mainīti arī veterināro klīniku darba laiki.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.