Praktiski
Manas tiesības

VID atgādina: jūs varat atgūt daļu no samaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa0

Foto-LETA

Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka iedzīvotāji ar ienākumiem līdz 12 000 eiro gadā var atgūt daļu samaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa.

Iedzīvotājiem, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs pērn nepārsniedza šo summu, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāiesniedz gada ienākumu deklarācija. Visērtāk to izdarīt, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

Nosakot gada diferencētā neapliekamā minimuma apmēru, ņem vērā ne tikai algu, bet arī citus gada laikā gūtos ar nodokli apliekamos personas ienākumus (piemēram, ienākumus no saimnieciskās darbības, nekustamā īpašuma pārdošanas, dividendes, procentu ienākumus u.c.). To aprēķina saskaņā ar īpašu formulu, un, jo mazāki personas ienākumi, jo lielāka atgūstamā nodokļu summa.

Lai pārliecinātos, vai jums ir piemērojams diferencētais neapliekamais minimums, var izmantot VID mājaslapā pieejamo kalkulatoru. Tā ailītēs norādīti ienākuma veidi, kurus ņem vērā, veicot aprēķinu, un, jo precīzākus datus norādīsiet, jo precīzāks būs kalkulatora rezultāts.

Diferencēto neapliekamo minimumu nepiemēro par periodu, kad persona saņem pensiju. Strādājošam pensionāram piemēro pensionāra neapliekamo minimumu – 235 eiro mēnesī jeb 2820 eiro gadā, bet diferencēto neapliekamo minimumu nepiemēro. Ja pensija ir mazāka par 235 eiro mēnesī, tad, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, pensijai nepiemēroto neapliekamā minimuma daļu var pieskaitīt darba algai un saņemt nodokļa atmaksu.

Gada ienākumu deklarācijas gan elektroniski, gan papīra formātā var iesniegt VID klientu apkalpošanas centros un Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

Plašāka informācija par diferencēto neapliekamo minimumu un gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu pieejama VID tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv; informatīvais tālrunis 67120000.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
No rītdienas vajadzēs “pārkārtot dzīvi”. Divās Latvijas pilsētās Covid-19 dēļ nosaka ierobežojumus. Kas mainīsies to iedzīvotājiem?
10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Francijas prezidents Bastejkalnā patīkami pārsteidz ielu muzikantu 3
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Sīkraga iedzīvotāju šausmu vasara: rāmā ciema pie jūras mieru satricina cūcīgu tūristu bari 19
12 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Auto tikai turīgajiem? No nākamā gada auto īpašniekiem jārēķinās ar jaunu nodokli 24
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Un citiem latgaliešiem pasaki, ka vajag viņu gāzt na**j!” Ubanovičs Saeimā aizmirst izslēgt mikrofonu 12
17 stundas