Andrejs Svečņikovs “ieliek” ripu vārtu augšējā stūrī.

Otrdien savu roku veiklību un tehnisko meistarību nodemonstrēja NHL kluba Karolīnas “Hurricanes” 19 gadus vecais krievu hokejists Andrejs Svečņikovs, kurš guva vārtus Mikaēla Granlunda un Mika Indraša stilā.

Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 499
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32

Svečņikovs spēlē pret Kalgari “Flames” kļuva par spilgtāko zvaigzni, jo guva divus vārtus, palīdzot “Hurricanes” komandai izcīnīt uzvaru ar 2:1.

Abas ripas viņš iemeta trešajā periodā un pirmā bija īpaši efektīga. Svečņikovs aiz pretinieku vārtiem uzlika ripu uz nūjas lāpstiņas un to iecēla vārtu tuvējā stūrī garām “Flames” vārtsarga Deivida Ritiča galvai.

“Rīta treniņā tieši izmēģināju šādu gājienu, tāpēc lieliski, ka spēles laikā radās situācija to izmantot. Ko līdzīgu mēģināju arī pērn pret Ņujorkas “Islanders”, kā arī junioru hokejā, taču allaž trāpīju pa vārtu pārliktni,” pēc cīņas sacīja Svečņikovs.

Pirmais, kas augstākā līmeņa spēlē ko līdzīgu paveica bija soms Mikaēls Granlunds, kurš tā guva vārtus 2011.gada pasaules čempionāta spēlē pret Krieviju. Savukārt 2013.gadā ko līdzīgu atkārtoja Miks Indrašis, kurš tādā vīzē guva vārtus KHL čempionātā pret Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Svečņikovs trīs minūtes vēāk vēlreiz guva vārtus, skaitliskajā vairākumā Karolīnai nodrošinot uzvaru.

NHL Svečņikovam šī ir otrā sezona, kura sākta ļoti labi, jo 12 mačos viņš iekrājis 12 (5+7) punktus. Debijas sezonā viņš 82 spēlēs tika pie 37 (20+17) punktiem. 2018.gadā Karolīnas “Hurricanes” viņu izvēlējās drafta pirmajā kārtā ar otro numuru.