Latvijā
Politika

VIDEO. Ārsti atsakās iet uz darbu bailēs no Covid-194

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Veselības ministrija (VM) saņem ziņas gan par ģimenes ārstiem, gan mediķiem reģionālajās slimnīcās, kas ņem bezalgas atvaļinājumu vai atsakās iet uz darbu piesardzības vai baiļu no Covid-19 infekcijas dēļ, LTV “Rīta panorāmā” atzina veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Ja pacienti ir nonākuši situācijā, kad ārsts ir prombūtnē un nav atstājis aizvietotāju, ministre aicināja ziņot Nacionālajam veselības dienestam.

Ministre atzīmēja, ka pašlaik ir zināms par vienu mediķi Rēzeknē, kurš inficējies ar Covid-19. Viņķele pastāstīja, ka epidemiologi strādā gan ar inficēto kolēģi, gan Rēzeknes slimnīcas vadību, lai izpētītu šo saslimšanas gadījumu, ir apzinātas kontaktpersonas un veikti piesardzības pasākumi.

Viņķele uzsvēra, ka pacientiem nav jāuztraucas, ka Rēzeknes slimnīca varētu tikt slēgta.

Savukārt Latvijas Radio vēstīja, ka Rēzeknes ārstam slimnīcā bijušas sešas kontaktpersonas, kurām noteikta karantīna. Pats ārsts ārstējas mājās.

Rēzeknes mediķis analīzes uz Covid-19 nodevis pēc savas iniciatīvas. Viņš neesot bijis ārzemēs un pats domā, ka neesot ticies ar zināmiem Covid-19 inficētiem pacientiem, attiecīgi tagad izmeklēšanā mēģina noskaidrot inficēšanās avotu.

Runājot par no šodienas ieviestajiem ierobežojumiem plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs, ministre uzsvēra, ka svarīgākie un neatliekamie medicīniskie pakalpojumi tiks sniegti kā līdz šim.

Politiķe uzsvēra, ka universitāšu slimnīcas plānveida un ambulatoro pakalpojumu sniegšanu ir ierobežojušas jau iepriekš, un rīkojums, kas šodien stājas spēkā, pamatā ir attiecināms uz privātajām veselības aprūpes iestādēm.

Saistītie raksti
Sarunas ar tām bijušas smagas, taču ierobežojumi ieviesti “pacientu un mediķu drošības apsvērumu dēļ”.

Viņķele vēlreiz apliecināja, ka valdība drīzumā lems par pulcēšanās ierobežojumiem iedzīvotājiem brīvā dabā – skvēros, parkos, dodoties atpūtas gājienos pa Latviju. Plānots, ka tiks atļauta cilvēku pulcēšanos vienkopus līdz diviem cilvēkiem vai ģimenes lokā.

Ministre atzina, ka par šiem ierobežojumiem valdība varētu lemt jau tuvākajās brīvdienās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
Rinkēvičs: Ja ar Covid-19 saslimāt ārvalstīs, uz mājām braukt atpakaļ nevajag. “Slimība jāizslimo tur, kur tā ir saķerta” 1
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Flīžu vietā autotransporta kravā atklāj 4,74 miljonus cigarešu. Kravai bija jānonāk Zviedrijā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Asiņainā un kailā sieviete, iespējams, bijusi narkotisku vielu ietekmē
8 stundas

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Autoceļiem plāni diži, bet skaidrības, kur dabūs naudu, nav
6 stundas
LE
LETA
Veselam
Šonedēļ Covid-19 sērga konstatēta jau otrā slimnīcā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Starta šāviens NAP2027
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Mediķiem Covid-19 piemaksas tomēr būs
4 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
APTAUJA. Nekā nedarīšana dažiem ir dzīvesveids. Kādiem būtu jābūt minimālajiem cilvēku ienākumiem? 2
3 stundas