Pitsburgas “Penguins” hokejisti.

Latvijas hokejists Teodors Bļugers svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē izcēlās ar rezultatīvu piespēli, palīdzēdams savai komandai Pitsburgas “Penguins” izcīnīt uzvaru.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

“Penguins” mājās ar 5:1 (2:1, 3:0, 0:0) uzveica līgas vājāko komandu Detroitas “Red Wings”.

Pirmie šajā mačā vadībā izvirzījās viesi, kuri izspēli līdz tukšiem vārtiem noslēdza ar Valteri Filpulas precīzo metienu. Pēc divarpus minūtēm “Penguins” aktīvi nocīnījās pie vārtiem un Sems Lefertijs “ar gaļu” iedabūja ripu tīklā. Kad līdz pirmā perioda beigām bija palikušas piecarpus minūtes, Kriss Letangs vairākumā no zilās līnijas panāca 2:1 mājinieku labā.

Otrā perioda trešajā minūtē Patriks Hērnkvists kuriozā epizodē dubultoja “Penguins” pārsvaru. “Red Wings” neveikli zaudēja ripu savā aizsardzības zonā, un zviedrs ar zibenīgu metienu panāca 3:1. Piecas minūtes vēlāk Sidnijs Krosbijs ar spēcīgu metienu no vidējas distances guva mājiniekiem ceturtos vārtus.

Perioda otrajā pusē, 12.minūtē, Bļugers no savas zonas piespēlēja Brendonam Tenevam, kurš pa kreiso malu devās reidā un apspēlēja divus pretiniekus, pēc tam asistēdams Hērnkvistam. Zviedrs raidīja ripu tīklā, un laukumā sāka lidot cepures, mājinieku līdzjutējiem tobrīd atzīmējot uzbrucēja “hat-trick”.

Trešajā trešdaļā vārti netika gūti, un “Penguins” svinēja pārliecinošu uzvaru. Svētdienas mača galvenais varonis Hērnkvists bez diviem vārtiem atzīmējās arī ar vienu rezultatīvu piespēli. Dažas minūtes pēc finālsvilpes viņa pirmais vārtu guvums tika “atdots” Lefertijam.

Bļugers laukumā pavadīja 14 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu, uzvarēja četros no deviņiem iemetieniem un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu.

Uzbrucējs šosezon 57 spēlēs izcēlies ar astoņiem vārtu guvumiem un 13 rezultatīvām piespēlēm, abos rādītājos sasniedzot jaunu karjeras rekordu savā pirmajā pilnajā NHL sezonā.

“Penguins” ar 78 punktiem 57 mačos ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē.