VIDEO. Donbasā ukraiņi ar droniem medī krievu bruņojumu 35

“Current Time” korespondents Boriss Sačalko vēro, kā bezpilota lidaparātu operators no Ukrainas 1. tanku brigādes mērķē pa Krievijas pozīcijām valsts austrumos Donbasa reģionā. Viņš arī parāda kadu Krievijas tanku, kuru Ukrainas spēki sagrābuši pēc tam, kad to pametusi tā apkalpes komanda.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Lasīt citas ziņas

“Mēs pastāvīgi mainām savas pozīcijas, lai izvairītos no apšaudēm, ja ienaidnieks mūs pamana,” stāsta drona operators ar segvārdu Kabans. Viņš palaiž dronu no blakus esošās pamestās mājas.

“Es vēroju, kā ienaidnieka artilērija un kājnieki pārvietojas; arī viņu transportlīdzekļi. Taču mani neinteresē kājnieki,” norāda Kabans un turpina, “kopš mēs šeit ieradāmies, ienaidnieks ir kļuvis daudz piesardzīgāks. Viņi mēdza braukt pa ielām. Tagad viņi nenāk tik tuvu. Viņi mūs apšauda 3-4 kilometru attālumā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tuvinot dronu krievu pozīcijām, Kabans gandrīz zaudē kontroli pār to. “Viņi izmanto tranšeju elektroniskās karadarbības sistēmu, lai traucētu drona signālu. To ir grūti pamanīt, jo tā ir tikai 60×60 centimetrus liela. Tā ir kvadrātveida antena,” viņš paskaidro.

Iznīcinātie krievu transportlīdzekļi piegružo frontes līniju. “Tas ir bruņutransportieris, kuru mēs iznīcinājām. Tur ir tanks, piekabe,” rāda Kabans.

“Current Time” korespondents pie krievu T-80 tanka: “Uz tā joprojām ir redzamas Krievijas militārās emblēmas — burti V un Z. Tie tiks pārkrāsoti. Šo tanku vakar vakarā atveda uz ukraiņu pozīcijām. Kā jokodami saka ukraiņu karavīri, viņi to vienkārši nozaga.”

“Izlūkojot mēs četras reizes tuvojāmies šim tankam. Trīs mēģinājumi bija neveiksmīgi, jo tā ķēdes bija bojātas un iestrēgušas dubļos. Mēs mēģinājām to izvilkt. Tad mūsu sapieri iztīrīja teritoriju. Vakar vakarā mums izdevās to izvilkt,” pastāsta ukraiņu karavīrs.

Tanks tiks salabots un turpmāk tas tiks izmantots karadarbībā ukraiņu spēku pusē.

Tikmēr Kabans domā, ka pamanījis jaunu potenciālo mērķi. “No turienes atskanēja šāviens. Es redzu dūmus. Es redzu, ka aiz ēkas kaut kas šauj. Es par to ziņoju. Es saglabāju video. Vairāk dūmu. No ēkas aizmugures atskan šāvieni,” viņš stāsta.

Koordinātes operatīvi tiek nosūtītas ukraiņu artilēristiem un bezpilota lidaparāts atgriežas bāzē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.