Eirovīzijas dziesmu konkursa 1.pusfināls Malmē, Zviedrijā 2024

FOTO, VIDEO. Eirovīzijā Malmē finālā iekļuvusi kaimiņvalsts Lietuva! Dona dziesma “Hollow” skanēs otrajā pusfinālā 9.maijā 0

Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmajā pusfinālā, kas notika otrdienas vakarā Zviedrijas pilsētā Malmē, tika izraudzītas pirmās 10 konkursa finālistes, tai skaitā Lietuva.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Lasīt citas ziņas

No pirmā pusfināla 15 dalībniecēm finālā iekļuva Serbija, Portugāle, Slovēnija, Lietuva, Ukraina, Somija, Kipra, Horvātija, Īrija un Luksemburga. Finālu nesasniedza Austrālija, Azerbaidžāna, Islande, Polija un Moldova.

Lietuvas pārstāvis Silvestrs Belts (Silvester Belt) uzstājās ar dziesmu “Luktelk”, kas guva panākumus un skanēs arī galvenajā dziesmu konkursa finālā sestdien, 11.maijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Austrālijas duets “Electric Fields” bija cerējis iekļūt finālā ar dziesmu “One Milkali”, kuras teksts daļēji uzrakstīts vienā no aborigēnu valodām, bet piedzīvoja vilšanos.

Īrijas gotu-elektropopa dziedātāja Bambie Thug finālā uzstāsies ar dziesmu “Doomsday Blue”, bet bija spiesta mainīt savu skatuves meikapu, kas tika uzskatīts par propalestīnisku.

Pirmajā pusfinālā uzstājās arī divas valstis no tā sauktā “Lielā piecnieka”, kas nodrošina lielāko daļu konkursa finansējuma – Lielbritānija un Vācija, kā arī Zviedrija, kas kā pērnā gada Eirovīzijas uzvarētāja ir šīgada konkursa rīkotāja un automātiska fināliste.

Otrais pusfināls notiks ceturtdienas vakarā, kad no 16 valstīm tiks izraudzītas vēl 10 finālistes.

Otrajā pusfinālā līdzās Izraēlai izskanēs arī Latvijas dziesma – Dona izpildītā “Hollow”. Tajā piedalīsies arī Albānija, Armēnija, Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Grieķija, Gruzija, Igaunija, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Sanmarīno un Šveice.

Otrajā pusfinālā uzstāsies arī trīs “Lielā piecnieka” valstis – Francija, Spānija un Itālija.

Eirovīzijas fināls Malmē notiks sestdienas vakarā.

Karaliski zilā krāsa izstaro pārliecību! Dons šarmē Eirovīzijā