FOTO, VIDEO. “Kāpēc ola māca vistu?” Starp Latviju un Lietuvu izcēlies “konflikts” par auksto zupu 58

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā aizvadīts Aukstās zupas festivāls. Uz šo faktu reaģējis Rīgas Tūrisma informācijas centrs, vietnē “Instagram” publicējot video, kurā skaidri norāda – aukstā zupa ir Latvijas gods un lepnums. Lietuvieši atbildi parādā nepalika.

Reklāma
Reklāma
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Latviešu publicētajā video uzvalkā tērpta meitene repojot uzsver, ka lietuvieši melo un ka aukstā zupa nākusi no Latvijas, un tā ir mūsu lepnums.”Lietuva, atkāpies, tā ir Latvijas spēle,” sieviete norāda video. Bietes, kefīrs, dilles – tā ir Latvijas tradicionālā garša. Turpinājumā viņa uzsver, ka latviešu virtuvēs ir dzimušas leģendas un ka biešu svaigums, diļļu labums un gurķu kraukšķīgums ir Latvijas lepnums.

Šis īsais video izraisīja lielu interesi ne tikai latviešu, bet arī lietuviešu vidū.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lietuvieši publicēja atbildes video. “Tas ir joks, vai?” sākumā sarunājas divi vīrieši un ironizē, ka rodas sajūta, ka ir sācies starptautisks konflikts.

Viņi turpina: “Meitenīt, tu pat nezini recepti. Un vārdus tavai dziesmai sarakstījis ChatGPT. Jūs runājat par latviešu spēli? Labāk pieturieties pie hokeja. Jūs tikai protat hokejā iesist vārtus, bet auksto zupu gatavot nemākat.”

Latvieši, kur ir jūsu aukstās zupas govs un slidkalniņš? Lietuvā jau kopš dienas, kad piedzimstam, gatavojam auksto zupu. Mēs šajā zupā nirstam, peldamies, slīkstam. Ja jūs mūs pārgrieztu, tad redzētu, ka mūsu asinis pat ir rozā. Rīga, kāpēc ola māca vistu?”

Šī nav pirmā reize, kad Viļņas un Rīgas tūrisma aģentūras viena otrai sūta rotaļīgus vēstījumus. Skaidrs, ka viss notiek draudzīgi, un šāds video tikai piesaista vairāk tūristu uzmanību.

Uz video reaģēja arī “Go Vilnius”, vietnē “Instagram” augšupielādējot ekrānuzņēmumu no latviešu publicētā video, kam pievienota atzīme, ka tā ir viltus ziņa. Aģentūra arī jokoja, ka steidzami tiek meklēts reperis Aukstās zupas festivālam.

Aukstās zupas festivāls Lietuvā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.