Vācijā policija nonākusi uz pēdām iespējamiem gleznu viltotājiem, kuri gribējuši iedzīvoties, izmantojot Ādolfa Hitlera vārdu.
Vācijā policija nonākusi uz pēdām iespējamiem gleznu viltotājiem, kuri gribējuši iedzīvoties, izmantojot Ādolfa Hitlera vārdu.
Ekrānuzņēmums no TV3 Ziņām.

VIDEO: Konfiscē trīs, visticamāk, viltotas Hitlera gleznas 0

Vācijā policija nonākusi uz pēdām iespējamiem gleznu viltotājiem, kuri gribējuši iedzīvoties, izmantojot Ādolfa Hitlera vārdu. Trīs darbi, kurus jaunībā it kā uzgleznojis Hitlers, bija izlikti pārdošanai izsolē, taču mākslas pazinējiem radās aizdomas, vai tie patiešām ir autentiski.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Lasīt citas ziņas

Trīs gleznas, kuras rotā Ādolfa Hitlera paraksts, datētas ar 1910. un 1911. gadu, bija izsolītas ar sākumcenu 4000 eiro par katru. Izsoļu namam tās bija nodevusi kāda privātpersona, kuras identitāte netiek atklāta.

Ceturtdien īsi pirms izsoles sākuma ieradās policija un darbus konfiscēja. Tā bija saņēmusi informāciju, ka, iespējams, tiek tirgoti viltojumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Policija ierosinājusi lietu aizdomās par krāpšanas mēģinājumu un dokumentu viltošanu.

Turpinās notikušā izmeklēšana.

Neviens cilvēks pagaidām nav aizturēts.

Jāatgādina, ka pirms pievēršanās politikai Hitlers gribēja kļūt par mākslinieku un vēlējās iestāties Vīnes Mākslas akadēmijā, bet divas reizes tika izbrāķēts. Jaunības gados viņš uzgleznoja simtiem gleznu. Daudzas no tām ir saglabājušās un ik pa laikam nonāk izsolēs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.