Foto: Timurs Subhankulovsv/Latvijas Avīze

VIDEO. Kurš izpelnījās godu nest “Līgo” karogu? 0

Dziesmu un deju svētku neatņemama sastāvdaļa ir dziedātāju un dejotāju gājiens. Tā priekšgalā tiek nests “Līgo” karogs, un šajos svētkos tam sekoja vairāk nekā 40 000 dalībnieku. Karoga nešana ir īpašs gods, kas jāizpelnās. Kurš simtgades dziesmu un deju svētkos nesa karogu?

Kokteilis
2026. gada upuri: šīs zodiaka zīmes saņems skarbu mācību no likteņa
Eiropa ir brīdināta! Krievijas “Pastardienas radio” pārraida 15 šifrētus ziņojumus; pieminēta arī Latvija 90
Apstiprināts galējais prāmja “Estonia” katastrofas cēlonis. Tas ir negaidīts 24
Lasīt citas ziņas

Katrus svētkus karoga nesējs mainās – šogad šādu iespēju ieguva deju ansamblis “Daiļrade”, uzvarot deju kolektīvu konkursā, savukārt no “Daiļrades” dejotājiem šo godu izpelnījies Olafs, un viņam blakus soļoja sieva Linda.

Kā izrādās, abi iepazinušies tieši dejojot – Olafam tā jau bija ģimenes tradīcija, jo arī viņa vecāki sapazinās deju kolektīvā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dejotāju pāris atzīst – karoga nešana tieši simtgadē ir ārkārtīgi liels pagodinājums un arī atbildība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.