Lionels Mesi spēlē pret Mančestras “United” diezgan pamatīgi cieta, taču maču pabeidza.

Spānijas kluba “Barcelona” futbolisti trešdien UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē divu grandu duelī viesos ar 1:0 (1:0) pārspēja Anglijas premjerlīgas vienību Mančestras “United”, kamēr Nīderlandes flagmanis Amsterdamas “Ajax” savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1) ar Turīnas “Juventus” no Itālijas.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Mančestrā notikušajā mačā bumbu savos vārtos ieraidīja “United” aizsargs Lūks Šovs.

Spēle bija asa, ciešot arī Barselonas kluba lielākajai zvaigznei Lionelam Mesi, jo argentīnietim tika pārsists deguns un arī uzacs.

Jau spēles pirmajās minūtēs Mančestras “United” tika pie teicamas standartsituācijas, tomēr Markus Rešforda tiešais brīvsitiens lidoja tikai nedaudz garām vārtiem. Iniciatīva pēc tam droši pārgāja “Barcelona” rindās, kas kontrolēja bumbu, turklāt tā jau 13.minūtē atklāja rezultātu – pēc teicama Lionela Mesi centrējuma turpat soda laukumā ar galvu sita Luiss Svaress. Bumba, atsitusies pret Lūka Šova plecu, nonāca vārtos. Lai arī līnijtiesnesis sākotnēji fiksēja aizmuguri, galvenais tiesnesis pēc sazināšanās ar video centrā esošajiem kolēģiem vārtu guvumu ieskaitīja.

Pēc tam spēle izlīdzinājās, tomēr bumbas kontrole joprojām lielāka bija “Barcelona” futbolistiem, bet Mančestras “United” spēlēja uz pretuzbrukumiem, pāris reizes uzbrukuma smailē nesekmīgi izlaužoties Rešfordam. Tuvojoties pirmā puslaika beigām Kriss Smolings asi nospēlēja pret Mesi, ar plecu ietriecoties argentīnietim sejā un pārsitot viņam degunu. Pēc ārstu aprūpes “Barcelona” zvaigzne varēja maču turpināt.

Kopumā pirmā puslaika otrajā pusē ritēja aizraujoša cīņa, jo atvērusies bija arī Mančestras “United”, mačam norisinoties no vieniem uz otriem vārtiem.

Otro puslaiku krietni labāk iesāka Mančestras “United”, kas kontrolēja bumbu un centās radīt vārtu gūšanas iespējas. Tiesa, reālu izdevību panākt neizšķirtu nebija, bet “Barcelona” spēle tikmēr izskatījās pajukusi. Tiesa, vienā no viesu pretuzbrukumiem atkal glāba de Hea, bet cīņas 83.minūtē Mesi izpildīja bīstamu brīvsitienu no soda laukuma robežām, tomēr pēc neliela rikošeta mājinieku vārtsargs atkal bija vietā. Uzreiz pēc tam lieliska iespēja panākt neizšķirtu bija Mančestras “United” futbolistam Antonī Marsiālam, taču rezultāts nemainījās.

Starp Mančestras “United” un “Barcelona” komandām bijusi gana bagātīga vēsture. Spānijas futbola grands uzvarēja Anglijas vienību 2009. un 2011.gada UEFA Čempionu līgas finālā, bet šī abām komandām bija pirmā savstarpējā tikšanās reize oficiālos mačos pēdējo astoņu gadu laikā.

Šī pāra uzvarētāja pusfinālā tiksies ar Anglijas klubu “Liverpool” vai “Porto” no Portugāles. Pirmajā mačā otrdien “Liverpool” savā laukumā bija pārāka ar 2:0.

Ronaldu iesit, bet Turīna vadību nenosargā

Tikmēr Amsterdamā notikušajā mačā mājiniekiem vārtus guva Davids Neriss, bet viesiem precīzi sita portugāļu superzvaigzne Krištianu Ronaldu.

Pirmajā puslaikā “Ajax” futbolisti centās veidot presingu, visbīstamāko sitienu pa vārtiem izdarot Hakima Zijeham, kura no distances raidīto bumbu atvairīja “Juventus” vārtsargs Vojcehs Ščensnijs. Tikmēr vārtus pirmie guva viesi. Puslaika pēdējā minūtē Ronaldu iesāka ātru uzbrukumu un uz labo malu piespēlēja bumbu Žuāu Kansēlu. Portugālis turpināja reidu uz vārtiem un apsteidz pretinieku aizsargus, pēc tautieša Kansēlu piespēles ar galvu raidot bumbu mērķī. “Ajax” vārtsargs Andrē Onana sniedzās pēc bumbas, taču neglāba komandu no vārtu zaudējuma.

Otrā puslaika sākumā mājiniekiem vajadzēja vien pusminūti, lai panāktu neizšķirtu. Laukuma kreisajā malā “Ajax” brazīliešu uzbrucējs Neriss ieguva bumbu un devās uz “Juventus” vārtiem. Brazīlietis no soda laukuma dziļuma trīs pretinieku ielenkumā sita bumbu pa vārtiem, tai atrodot ceļu tīklā. Dažas minūtes vēlāk viņa sistā bumba vēlreiz šķērsoja vārtu līniju, taču pirms tam tika fiksēta aizmugure.

Puslaika turpinājumā “Ajax” futbolisti turpināja aktīvu spēli, nākamo bīstamo sitienu izdarot Jirgernam Ekelenkampam, kurš astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām sita no distances, bet Ščesnijs bija savā vietā. Dažas minūtes vēlāk otrā laukuma galā Duglass Kosta trāpīja pa vārtu stabu, neizmantodams iespēju “Juventus” komandai izraut uzvaru. Kompensācijas laikā bija pāris bīstamas epizodes pie “Juventus” vārtiem, bet mača rezultāts palika nemainīgs.

Atbildes cīņas šajos pāros notiks 16.aprīlī.

Šī pāra uzvarētāja pusfinālā tiksies ar kādu no Anglijas klubiem – Totenhemas “Hotspur” vai Mančestras “City”. Otrdien notikušajā pirmajā spēlē “Hotspur” savā laukumā uzvarēja ar 1:0.