VIDEO. Noskaties, kā mājās izaug adoptēts ķengurēns – tas ir tik mīļi! 14

Soctīklos skatāms kāds mīļs un sirdi ielīksmojošs video par kādu mazu, nāvei nolemtu ķengurēnu, kuru atrada un adoptēja kāds pāris. Video skatāms, kā ķengurēns aug un attīstās, radot prieku saviem “vecākiem”.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Ceļā no Rojas uz Roņu salu pazuduši divi cilvēki. Atpūtniekus ceļā pārsteigusi vētra 40
Lasīt citas ziņas

Vai zināji, ka ķengurēni piedzimstot ir viens apmēram 2,5cm lieli, akli un bez apspalvojuma? Pēc piedzimšanas tiem jāmēro ceļš uz mammas somu, kas būs viņu mājvieta nākamos 8 mēnešus. Apmēram ap to laiku ķengurēni sāk no tās līst ārā, turpinot baroties tikai no mātes piena.

Kad ķenguram ir aptuveni 12 mēneši, tas sāk pārslēgties uz augu ēšanu, sākot ar mātes atrīto barību un pēc tam pamazām pārejot uz augiem, piemēram, zāli un augļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķenguri pieauguši skaitās apmēram gadu vecumā. Protams, tas atkarīgs no ķengura sugas un vides, kurā tas dzīvo.

Ķenguri ir Austrālijas ģerbonī un nacionālās aviokompānijas lidmašīnu astē, taču, neņemot to vērā, katru gadu valsts iestādes atļauj licencētiem medniekiem nogalināt miljoniem ķenguru. Valdība un savvaļas eksperti saka, ka dažas ķenguru sugas ir tik ļoti savairojušās, ka tās regulāri jāiznīcina, lai aizsargātu zemi, citas vietējās sugas un pašus dzīvniekus no bada sausuma laikā.

Saskaņā ar valdības programmām licencēti mednieki saņem maksu par katru kilogramu ķenguru, to liemeņi tiek pārstrādāti gaļā, bet āda un jēlādas eksportē uz aptuveni 70 valstīm — šīs nozares vērtība ir 200 miljoni Austrālijas dolāru katru gadu, liecina Austrālijas Rūpniecības asociācijas (KIAA), galvenās tirdzniecības nozares organizācijas, dati.

Tāpat vairākus gadu desmitus ķenguru āda ir bijusi augstākās klases futbolam paredzētu preču ražotāju izvēle materiāla elastības un izturības dēļ.

Ķenguru zeme Austrālija
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.