VIDEO. Prieks pāri visam! Mālpils novadā uz autoceļa draiskojas jenotsuņu mazuļi 22

“Latvijas valsts meži (LVM) Rietumvidzemes reģiona vecākā plānotāja Inga Jēkabsone, veicot darba pienākumus, Mālpils novada mežā uz LVM Sniķeru autoceļa sastapusi jenotsuņu mātīti ar četriem mazuļiem. LVM plānotāja stāsta, ka nācās uzgaidīt, jo ceļš bija aizņemts ar draiskām un aktīvām jenotsuņu mazuļu rotaļām,” tā šonedēļ savā soctīkla profilā “Facebook” raksta uzņēmums LVM, publicējot video no notikuma vietas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
TV24
“Jo tālāk šķir, jo dumjāks var palikt!” Slaidiņu līdz smiekliem pārsteidzis suvenīrs no Ukrainas – krievu karavīra piezīmju grāmata 74
Lasīt citas ziņas

“Jenotsuņus var sastapt galvenokārt mitros jauktu koku un lapu koku mežos, purvu, ezeru vai upju tuvumā, dažādu ūdenstilpju piekrastes zonās, ar krūmiem aizaugušās palieņu pļavās, zāļu purvos un citās purvmalās. Eiropā šī suga tiek uzskatīta par nevēlamu,” skaidroja LVM pārstāvji.

Video komentēja vairāki cilveki, paužot gan sajūsmu, gan nepatiku par jenotsuņiem.

“Kas par bumbulīšiem!” raksta Laura.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nesen redzēju vienu…pastāvējam…paskatījāmies viens uz otru un aizgājām katrs savu ceļu,” stāsta Maija.

Ruta priecājas: “Mazuļiem izklaides!”

“Kāpēc šī suga tiek uzskatīta par nevēlamu?” neizpratnē ir kāda sieviete.

Aleksejs turpina: “Ko tur par dzīvniekiem! Latvijā ir nožēlojamo cilvēku suga, kurai viss slikti! Dzīvnieki lai dzīvo, jo tie neapdraud, bet nožēlojamā cilvēku suga ar nosaukumu viss ir slikti, gan apdraud.”

“Mežs ir viņu mājas, cilvēks tur ir tikai ciemiņš!” uzskata Dzintars.

“Jenoti, ja nemaldos, Latvijas teritorijā tika ievesti kaut kur 50.-60.gados tāpat kā bebri 60.beigās-70.sākumā. Līdz ar jenotu savairošanos katastrofali tiek iznīcināi uz zemes ligzdojošu putnu populācija, irbes, medņi, rubeņi u.c., līdz ar to tagad viņiem nav medību lieguma. Bebri arī 50 gadu liela periodā tā ir savairojušies, ka tos neregulējot rodas daudz zaudējumu. Visam jābūt ar mēru, vēl jo vairāk, ka to dabīgo dzīves vidi intensīvi iznīcina LVM, izāģējot vecos mežus,” pārliecināts ir Visvaldis.

“Paši esat nevēlami. Mūžīgi cilvēki sevi cels debesīs,” uzskata Aivars.

“Nevēlamāku radību par cilvēku nav, ar izņēmumiem. Jenots ir dabas sastāvdaļa,” rezumē Lilita.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.