VIDEO. Vasaras saulgriežu brīnums: zivjērgļu ģimene Kurzemē sagaida divus jaunus putnēnus! 5

Vasaras saulgriežos – 23. un 24.jūnijā – zivjērgļu Svinga un Selgas ligzdā Kurzemē izšķīlās Līgucis un Jancis, liecina Latvijas Dabas fonda (LDF) nodrošinātās tiešsaistes kameras ieraksti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
Lasīt citas ziņas

Zivjērgļu tēviņam Svingam šosezon nācās būt pacietīgam, lai piesaistītu partneri kopīgiem pēcnācējiem.

LDF ornitologs Jānis Ķuze informē, ka abi ligzdas putni – Svings un Singa – ligzdā atgriezās 31.marta rītā. Taču jau kopš 20.aprīļa Singa no ligzdas pazūd, savukārt no 22.aprīļa Svinga mājoklī ierodas Selga. Svings ļoti cenšas rūpēties par jauno draudzeni, 25.aprīlī tai galdā tiek celta “zelta zivtiņa” jeb koi karpa no kādas privātās zivjaudzētavas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmā ola tika izdēta tikai 17.maijā, otrā – 20.maijā. Abi putni uz mainām perēja līdz 23.jūnija agrā rītā izšķīlās Līgucis, savukārt Jāņu dienas pievakarē – Jancis, kuru barošanai tēvs regulāri piegādā zivis.

Zivjērgļu speciālists Aigaru Kalvāns forumā atzīst, ka šis ir vēls perējums, taču gandrīz katru gadu ir šādi viens līdz trīs gadījumi, kad vismaz mēnesi vecu mazuļu gredzenojami ir jūlija beigās. Viņš norāda, ka nav pārāk daudz informācijas par to vai tik vēlu šķīlušies mazuļi izdzīvo. Esot tikai viens viņa 25.jūlijā gredzenotā putna atradums.

Kalvāns skaidro, ka mātītes pamet ātrāk ligzdu, bet tad, kad mazuļi jau ir lidojoši un patstāvīgi. Mātītes nemigrē uz ziemošanas vietām, kad pamet ligzdu, bet gan tikai klaiņo. Iespējams tām mātītēm, kas vēlāk izdēj olas, izpaliek klejošana. “Katrā ziņā būs interesanti vērot, kas tiešsaistes kameras ligzdā notiks,” piebilst ornitologs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.