Ekonomika
Bizness

VIDEO: Rīgā mazinās vides reklāmu spilgtumu0


Vides reklāma Rīgā, Marijas ielā 2
Vides reklāma Rīgā, Marijas ielā 2
Foto: Una Kupruka/LETA

Milzīgi, spilgti ekrāni – tā izskatās reklāmas, kas rotā jau vairākus desmitus ēku sienu Latvijas lielākajās pilsētās.

Ekrānu apkārtnē dzīvojošie un arī citi pilsētnieki pauž neapmierinātību ar ekrānu pārlieku spilgto gaismu. Pašlaik likums reklāmu spožumu neregulē, bet Rīgas Būvvalde šobrīd sāk darbu pie jauniem noteikumiem, kas varētu stāties spēkā nākamgad.

Apvienības “Pilsētas cilvēkiem” pārstāvis Māris Jonovs norāda uz to, ka brīžiem ielas malās esošo video reklāmu spilgtums ir neciešams. Viņš piebilst, ka apkārtējo māju iedzīvotāju nakts miers nav vienīgais, kas tiek traucēts. Arī satiksme naksnīgajās ielās cieš no pārlieku lielā spilgtuma.

“Es uzskatu, ka tas ir bīstami likt intensīvas satiksmes ielās tādas mirgojošas reklāmas,” tā norāda Jonovs.

Digitālo reklāmu ekrāni Latvijā ir salīdzinoši jauna tendence, ar kuru tagad jārēķinās Rīgas pilsētas būvvaldei. Tās priekšsēdētājs Ingus Vircavs LNT raidījumam “900 sekundes” saka, ka līdz gada noslēgumam tiks izstrādāti jauni reklāmas izvietošanas noteikumu grozījumi, kas paredzēs maksimālo spilgtumu, līdz šīm neregulēto, digitālajiem ekrāniem.

“Šis te prasības, ka tas ir jārespektē un, ka šo spilgtumu jāvar samazināt, tas būs konkrēti ierakstīts jaunajos noteikumos,” norāda Jonovs.

Noteikumi pašlaik vēl tikai tiek izstrādāti un tāpēc konkrēti noteikumu punkti nav apstiprināti. Notiks sarunas gan ar digitālo tehnoloģiju speciālistiem, gan ar uzņēmējiem.

Saistītie raksti

Kompānijas “ACM” vades loceklis Konstantīns Kuzikovs norāda, ka viņi ir gatavi nakts laikā izslēgt atsevišķus digitālos ekrānos nomaļākajos pilsētas rajonos. Tomēr, pilsētas intensīvākās satiksmes ielās, pilsētas centrā ekrānus vajadzētu atstāt.

“Centrā tas tomēr nebūs labi ja, piemēram, Marijas ielā 2 būs tāds tumšs melns ekrāns,” tā uzņēmējs. Lai arī uzņēmējs noteikumu ieviešanu atbalsta, viņš norāda, ka to kontrole būs sarežģīta, jo objektīva spilgtuma mērīšana būs sarežģīta ekrānu dažādā izmēra, atspoguļotā satura un izvietojuma dēļ.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.