Latvijas futbola uzbrucējs Artjoms Rudņevs guvis pirmos vārtus savas jaunās Vācijas bundeslīgas komandas “Koln” sastāvā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Rudņevs ar vārtu guvumu atzīmējās pārbaudes mačā, palīdzot “Koln” vienībai ar rezultātu 2:1 (2:1) pārspēt Francijas klubu Marseļas “Olympique”.

Latvijas futbolists ar precīzu sitienu izcēlās mača 20.minūtē, izvirzot savu komandu 1:0 vadībā.

Bundeslīgas sezonu “Koln” uzsāks 27.augustā, savā laukumā tiekoties ar “Darmstadt 98” vienību.

Jau ziņots, ka Rudņevs pirms mēneša noslēdza vienošanos ar “Koln” komandu uz trim sezonām. Līgums būs spēkā līdz 2019.gada 30.jūnijam.

Rudņevs kopš 2012.gada bija Hamburgas SV (HSV) komandas īpašums, bet šajā vasarā noslēdzās abu pušu līgums, un jau iepriekš bija zināms, ka tas netiks pagarināts. Iepriekš baumu līmenī bija izskanējuši dažādi varianti par Rudņeva pievienošanos kādām bundeslīgas vai otrās bundeslīgas komandām

Pagājušajā sezonā Rudņevs HSV rindās aizvadīja 11 spēles, kurās guva divus vārtus, bet kopā viņš savā bundeslīgas karjerā, pārstāvot HSV un “Hannover 96” komandas, izcēlies ar 19 precīziem sitieniem.

“Koln” komanda pagājušajā sezonā bundeslīgā ar 43 punktiem 34 spēlēs izcīnīja devīto vietu.

Daugavpils futbola audzēknis Rudņevs karjeru sāka vietējā “Daugavas” komandā, bet 2009.gadā viņš samērā skandalozā transfērā pārgāja uz Ungārijas komandu “Zalaegerszeg” (ZTE). Pēc nedaudz vairāk kā gada pavadīšanas Ungārijā Latvijas uzbrucējs 2010.gada vasarā pārgāja uz tā brīža Polijas čempionvienību Poznaņas “Lech”, kuras sastāvā par sevi runāt lika tā paša gada rudenī, kad iesita trīs vārtus UEFA Eiropas līgas spēlē pret slaveno Turīnas “Juventus” vienību.

Ungārijas čempionātā Rudņevs 30 mačos izcēlās ar 20 gūtiem vārtiem, bet Polijas līgā viņš 56 cīņās izpildīja 33 precīzus sitienus, reizi arī pārliecinoši kļūstot par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju.

2012.gada maijā Rudņevs ar HSV komandu noslēdza līgumu uz četriem gadiem, kad viņu iegādājās no Polijas kluba Poznaņas “Lech”. Uzbrucējs kļuva par vēsturē pirmo Latvijas futbolistu bundeslīgas čempionātā.

Pirmajā sezonā Rudņevs bundeslīgas čempionātā sevi veiksmīgi pieteica, HSV rindās gūstot 12 vārtus. Tomēr nākamajā sezonā viņa pozīcija vienības sastāvā bija jūtami mainījusies, un tās otro daļu uzbrucējs pavadīja, izīrēts “Hannover 96” komandai, kas gan beigās neizmantoja iespēju Latvijas sportista kontraktu izpirkt.

Arī 2014./2015.gada sezonā Rudņeva loma HSV rindās bija maza – bundeslīgā Latvijas futbolists laukumā devās 22 spēlēs, tikai sešās no tām aizvadot visas 90 minūtes. Savukārt nesen aizvadītajā sezonā viņš sezonas pirmajā pusē ne reizi pat nebija pieteikts HSV spēlēm, bet pēc ziemas pārtraukuma ieguva stabilu vietu pamatsastāvā, ko gan sezonas beigās atkal zaudēja.