AFP/LETA

Rudņevs iesit, Latvijas izlase Baltijas kausā uzvar Lietuvu 0

Latvijas futbola izlase Baltijas kausa izcīņas spēlē trešdien Liepājā ar rezultātu 2:1 (0:0) pārspēja Lietuvas valstsvienību. Vārtus Latvijas izlases labā iesita Artūrs Zjuzins un Artjoms Rudņevs.
Šī Latvijas izlasei bija otrā uzvara pēc kārtas, kas seko pēc 13 neuzvarētu maču sērijas.

Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Vācu ģenerālleitnants prognozē, vai un kad Krievija varētu būt gatava uzbrukt NATO valstīm
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm

Lai triumfētu Baltijas kausā, Latvijas futbolistiem sestdien gaidāmajā duelī pret Lietuvu pietiks ar neizšķirtu.
Trešdienas mačā visā pirmajā puslaikā pārsvars diezgan izteikti piederēja Lietuvas futbolistiem, bet Latvijas futbolisti bieži pieļāva kļūdas, bīstamus momentus tā arī nespējot izveidot.

Tomēr otrā puslaika piektajā minūtē Latvijas izlase atklāja rezultātu, kad lieliski nospēlēja Rudņevs un apspēlēja pretinieku vārtsargu, atdodot piespēli pārtraukumā uz maiņu uznākušajam Zjuzinam, kurš sita nekļūdīgi. Kaut Lietuvas izlase centās atspēlēties, puslaika vidū Latvija dubultoja pārsvaru – pēc Alekseja Višņakova piespēles Rudņeva pirmo sitienu kritienā pretinieku vārtsargs atvairīja, tomēr Latvijas uzbrucējs ātri piecēlās un ieraidīja bumbu vārtos ar galvu, gūstot tikai savus otros vārtus izlasē.

Kaut spēle iegāja mierīgākā gultnē, 84.minūtē Lietuvas izlase vienus vārtus atguva, kad ar sitienu no soda laukuma robežas precīzs bija Fjodors Černihs. Atlikušajā laikā gan Latvijas futbolistiem izdevās droši noturēt uzvaru.
Otrajā puslaikā uz maiņu Latvijas izlasē laukumā devās debitanti Dāvis Ikaunieks un Sergejs Vorobjovs.

Baltijas kausa izcīņa ir vecākais starptautiskais futbola turnīrs Eiropā, un tieši Latvijas futbola izlase ir pašreizējā kausa īpašniece, jo pirms diviem gadiem iepriekšējā turnīrā finālspēlē ar 1:0 uzvarēja tieši Lietuvu, bet pirms tam pusfinālā pēcspēles 11 metru sitienos uzveica arī Igauniju.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars pirms turnīra uzsvēra, ka spēles Baltijas kausā ar kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju vienmēr ir principiālas. Pēc cīņas ar Lietuvu Pahara trenētā komanda dosies uz Tallinu, kur sestdien tiksies ar Igaunijas izlasi.

Turnīra pirmajā spēlē sestdien Lietuvas izlase savās mājās ar 2:0 uzvarēja Igauniju. Abus vārtus Lietuvas futbolisti guva pirmajā puslaikā, kad vispirms 30.minūtē izcēlās kādreiz Latvijā spēlējušais Nerijs Valskis, bet 45.minūtē mājinieku pārsvaru dubultoja Fjodors Černihs.