VIDEO. Ukrainas inženieri ar 3D printeri izgatavo pretmīnu zābakus 26

Kāds Ukrainas uzņēmums ir izstrādājis zemu izmaksu zābakus, kas var palīdzēt aizsargāt atmīnēšanas komandas no traumām. Īpašnieks Ihors Jefimenko saka, ka zābaki, kas izmaksā ap 400 ASV dolāru un ir drukāti ar 3D printeri, ir ievērojami lētāki nekā tie, kas importēti no Rietumiem, ziņo medijs “Current Time”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Šie zābaki var pasargāt pret “tauriņu” mīnām.

“Ja šāda mīna uzsprāgst, tā noraus kāju pirkstus vai papēžus. Dažreiz kāds no pirkstiem vēl paliek, citreiz visa priekšējā pēdas daļa ir norauta. Testi atkārtoti pierāda, ka, izmantojot dažādas sprāgstvielas, ar pēdu viss ir kārtībā un pat zole paliek neskarta,” stāsta uzņēmuma īpašnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Video turpinājumā Ihors demonstrē zābaku spējas atklātā laukā: “Nolikām kājnieku mīnu zem zābakiem. Te ir apmēram 100 grami trotila.”

Inženieris Kirilo Sirenko stāsta, ka sākotnēji viņi mēģinājuši izmantot metāla zoles, bet tās bija smagas un nebija arī līdz galam skaidrs, kā tās reaģētu uz sprādzienu, tāpēc viņi no šīs idejas atteicās.

“Izprintējām piecus dažādus prototipus, izmantojot dažādas plastmasas. Nu viens zābaks var izturēt sprādzienu, kas pielīdzināms 200 kilogramiem,” stāsta ražošanas inženieris Vadims Vovčenko.

Visas plastmasas daļas tiek printētas ar 3D printeri. Uzņēmums šos zābakus pārdod par 400 ASV dolāriem.

“Tie ir lētāki nekā lietoti Rietumu pretmīnu zābaki. Es domāju, ka tā ir konkurētspējīga cena, jo nav liela uzcenojuma. Mēs cenšamies tos padarīt pēc iespējas lētākus, lai vairāk vīriem tie būtu pieejami,” saka uzņēmējs.

Ukraiņu uzņēmums jau pārdevis 200 antimīnu zābakus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.