Sergiev Posadā Zagorskas optiskajā un mehāniskajā rūpnīcā  noticis sprādziens
Sergiev Posadā Zagorskas optiskajā un mehāniskajā rūpnīcā noticis sprādziens
Foto. Scanpix/LETA

Ukraiņu “pirksts”? Maskavas apgabalā nesprāga nieka pirotehnikas rūpnīca – tur krievi izstrādāja jaunās paaudzes bumbvedējus 108

Zagorskas optiski mehāniskā rūpnīca Maskavas apgabalā, kur 9. augustā notika sprādziens, piedalījās nākamās paaudzes slepenā bumbvedēja izstrādē, raksta portāls pravda.com.ua.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Lasīt citas ziņas

“Kā liecina publisko iepirkumu vietne, uzņēmums ne tikai turpina piegādāt optiku Krievijas drošības spēkiem, bet kopš 2019. gada ir iesaistīts Krievijas jaunās paaudzes, stratēģiskā bumbvedēja-raķešu nesēja Poslannik (Messenger) izstrādē.”

Rūpnīcas līgumus Krievija pārstāja publicēt gandrīz uzreiz pēc pilna mēroga Krievijas iebrukuma Ukrainā, t.i., 2022. gada martā, taču joprojām ir pieejami iepriekš noslēgtie līgumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

To vidū ir “šifra tēmas izstrādes darba neatņemama sastāvdaļa: Poslannik-1OEP/L”. Līguma termiņš ir 2027. gads, un darbu izmaksas ir 69 miljoni RUB [aptuveni. 710 424 ASV dolāri — red.].

Sprādziens pirotehnikas noliktavā Krievijā

Tiek ziņots, ka pasūtītājs ir Samarā bāzētais “Ekranas” zinātniskās pētniecības institūts, kas jo īpaši nodarbojas ar militārās aviācijas aprīkojuma izstrādi. Projekta galvenais izpildītājs ir uzņēmums “Tupolev”, bet no valsts izpildītājs ir Krievijas Aizsardzības ministrija.

Līgumā norādīts, ka darbu uzraudzību veic Krievijas Federācijas Aizsardzības ministrijas militārās misijas Nr.1205 (Sergiev Posad) un Nr.684 (Samara), kas atbild par kvalitātes kontroli un produktu pieņemšanu departamentam.

Uzziņai: “Poslannik” ir tālas darbības bumbvedējs, kura izstrādi kopš 2009. gada pēc Krievijas Aizsardzības ministrijas pasūtījuma vada “Tupolev”.

Lidmašīna ir izstrādāta pēc “lidojošo spārnu” shēmas, un tās konstrukcijā plaši tiks izmantotas tehnoloģijas un materiāli, kas samazina redzamību (stealth technology).

Tiek ziņots, ka bumbvedējs varēs pārvadāt esošās un potenciālās stratēģiskās spārnotās raķetes, precīzās bumbas, hiperskaņas ieročus un būs aprīkots ar jaunākajiem sakaru un elektroniskās karadarbības līdzekļiem.

Krievijas valstij piederošie mediji apgalvoja, ka tie spēs nepamanīti pārvarēt NATO pretgaisa aizsardzības progresīvās līnijas.

2019. gadā Krievijas Federācijas aizsardzības ministra vietnieks Aleksejs Krivoručko paziņoja, ka “Poslannik” sāks dienestu līdz 2027. gadam.

Tas spēs aizstāt visu liela attāluma militāro lidmašīnu līnijas (Tu-22, Tu-95 un Tu-160), pateicoties lielam, augstas precizitātes ieroču arsenālam, jo īpaši hiperskaņas raķetēm.

Reklāma
Reklāma

Mediji raksta, ka saskaņā ar diviem citiem spēkā esošajiem valsts līgumiem Zagorskas optiski mehāniskā rūpnīca apgādā Krievijas Nacionālo gvardi ar binokļiem un dozimetriem.

Informācija publisko iepirkumu mājaslapā atspēko Maskavas apgabala gubernatora Andreja Vorobjova teikto, ka rūpnīcas teritorijā galvenokārt tiek ražota pirotehnika, savukārt ar optiku un mehāniku tai neesot nekāda sakara.

Kara gaitu apskatnieks Aivars Markots savā kontā FB, komentējot šo notikumu, arī pievērš uzmanību tam, ka kaut kā samērā klusi šis notikums pagājis. “Izskatās, ka ukraiņiem izdevies labs trieciens pašā Krievijas sirdī pa ļoti jutīgu mērķi. Vakar pilnīgi nemanāmi pagāja info.”

Fons: 9. augustā Zagorskas optiski mehāniskās rūpnīcas telpās Posadas priekšpilsētā notika sprādziens. Spēcīgs sprādziena vilnis izsita logus tuvējām ēkām. Sprādziena rezultātā ievainoti 43 cilvēki, pilnībā nopostītas četras ēkas, bet vēl 20 bojātas.

Vietējās varas iestādes paziņoja, ka detonācijas vieta bija pirotehnikas noliktava telpā, ko īrējis uzņēmums Piro-Ross.
Taču uzņēmuma direktors Sergejs Čankajevs šo informāciju noliedza, sakot, ka sprādziens noticis nevis pirotehnikas noliktavā, bet gan blakus esošajā noliktavā, kur glabājās metāla caurules un kur nebija degošu materiālu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.