Krievijas Jūras spēku Melnās jūras flotes loģistikas atbalsta kuģis “Vsevolod Bobrov”
Krievijas Jūras spēku Melnās jūras flotes loģistikas atbalsta kuģis “Vsevolod Bobrov”
Foto. REUTERS/Yoruk Isik

Zelenskis: Krievija paliks bez kuģiem, ja netiks atjaunota graudu kustība pa Melno jūru 107

Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis ir izteicies, ka atstās Krieviju bez kuģiem Melnajā jūrā, ja Kijivai neļaus izvest graudus pa ūdeni, tā raksta krievu aģentūra TASS ar atsauci uz La Nación.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
Lasīt citas ziņas

“Mēs brīdinājām, ka Ukraina nevēlas karu, bet, ja viņi turpinās šaut, tad – jā. Mums nav daudz ieroču, bet, ja viņi tā turpinās, viņiem līdz kara beigām nepaliks neviens kuģis. Mēs vēlamies to parādīt praksē,” sarunā ar Latīņamerikas mediju pārstāvjiem, kas tika publicēta La Nación YouTube kanālā, sacīja Ukrainas prezidents.

Zelenskis uzskata, ka Ukrainai “jāatrod veids, kā pārtraukt blokādi” un izmantot savas “tiesības eksportēt un importēt preces”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekš KazanFirst ziņoja, ka Krievijas prezidenta preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs bija nosaucis nosacījumu, kad Krievija varētu atgriezties pie graudu darījuma, proti, esot nepieciešams atcelt Rosselkhozbank atvienošanu no SWIFT.

Krievijas līderis tikmēr vairākkārt pārmetis, ka Rietumi lielāko daļu Ukrainas graudu eksportēja uz savām valstīm, lai gan galvenais darījuma mērķis – graudu piegāde trūcīgajām valstīm, tostarp Āfrikas valstīm, tā arī netika realizēts.

Kijiva par militāru draudu zonu pasludina sešas Krievijas ostas

Kijiva par militāro draudu zonu pasludinājusi sešu Krievijas Melnās jūras ostu akvatorijus, teikts paziņojumā Ukrainas Infrastruktūras ministrijas zinātniskā un ražošanas kompleksa “Deržhidrohrafija” tīmekļa vietnē.

Runa ir par Anapas, Gelendžikas, Novorosijskas, Tuapse, Soču un Tamaņas ostām.

Paziņojums publicēts piektdien, un tas būs spēkā, līdz nebūs atcelts.

Nekādas citas detaļas netiek sniegtas.

Situācija Melnajā jūrā saasinājusies līdz ar Krievijas izstāšanos 17.jūlijā no starptautiskā “labības darījuma”, kas garantēja drošu ceļu kuģiem ar Ukrainas labības kravām.

Drīz pēc tam Maskava par militāriem mērķiem pasludināja visus kuģus, kas dodas uz Ukrainas ostām.

Atbildot uz to, Ukrainas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka par militāru kravu pārvadātājiem uzskatīs visus kuģus, kas dodas un Krievijas ostām vai Ukrainas ostām, kas nav Kijivas kontrolē.

Naktī uz piektdienu jūras dronu triecienā pie Novorosijskas ostas tika nodarīti bojājumi Krievijas desantkuģim, bet ceturtdienas vakarā Kerčas šaurumā – tankkuģim.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.