VIDEO. Uzplaukusi neparasta draudzība starp žagatu un suni 11

Vai jebkad esat redzējuši tik neparastu draudzību starp suni un putnu? Te, lūk, viņi ir – stafordšīras bulterjera kucīte Pegija un žagata Mollijs, kuri ar savu unikālo saikni kļuvuši par interneta zvaigznēm.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Viņi satikās pirms četriem gadiem, kad Mollijs bija izkritis no ligzdas. Kā stāsta saimnieki, sākumā abi nebija pārliecināti viens par otru, taču laika gaitā abi sadraudzējās un nu ir nešķirami. Prezīcāk – gandrīz nešķirami.

Pār šo neparasto draudzību savilcies tumšs mākonis, jo savvaļas aizsardzības iestādes Molliju izņēmušas no ģimenes un aizvedušas prom.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kvīnslendas Vides departamenta amatpersonas 1. martā izņēma žagatas tēviņu no Džuljetas Velsas un Rīza Mortensona mājas Goldkostā, sakot, ka savvaļas putns tur ticis turēts nelikumīgi. Kvīnslendā par žagatām un citiem savvaļas dzīvniekiem, kas aizsargāti saskaņā ar 1992. gada Dabas aizsardzības likumu, var rūpēties tikai licencēti aprūpētāji.

Tas izraisījis sašutuma vētru sociālajos medijos, viņu uzticīgie sekotāji pat sākuši lūgt Kvīnslendas premjeram atdot putnu atpakaļ tā saimniekiem.

“Mollija atgriešanās ir atkarīga no tā, vai ģimene piesakās dzīvnieka turēšanas licences saņemšanai un piekrīt vairākiem nosacījumiem, kas nodrošinās vislabāko iznākumu dzīvnieka pastāvīgajai veselībai un labklājībai,” paziņojis vides departaments.

Pārim būs arī jāapgūst savvaļas dzīvnieku aprūpētāju apmācība, jāiestājas par vietējo savvaļas dzīvnieku sabiedrības izglītošanu un jāļauj iestādēm uzraudzīt Molliju un nodrošināt, ka viņš saņem atbilstošu aprūpi.

Departaments norāda, ka putns ir ļoti pieradis pie mājas apstākļiem un “var būt ar attīstības problēmām”, kas nozīmē, ka to nekad nevarēs atgriezt savvaļā.

Visas iesaistītās puses cer panākt pozitīvu iznākumu, cerībā, ka Pegija un Mollijs atkal varēs pavadīt laiku kopā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.