Jānis Vilnītis. Foto – Ieva Makare/LETA

Vilnītis: “Mēs dzīvojam laikā, kad valdība ir atrauta no pašvaldībām!” 10

Pievieno LA.LV

“Šobrīd mēs dzīvojam tā, ka valdība ir atrauta no pašvaldībām” RīgaTV 24 raidījumā “Kārtības rullis” par valdības un pašvaldību sadarbību sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs (LRA) Jānis Vilnītis.

Kokteilis
Neturi sevi rāmjos! Piecām zodiaka zīmēm šī vasara būs karsta arī mīlas dzīvē
Kokteilis
Šīs profesijas patiešām eksistēja padomju laikos: tagad tās daudziem atgādina absurdu komēdiju
RAKSTA REDAKTORS
“Pamati dārzā stāv, siltumnīcas nav, 2335 eiro pazuduši!” Maijai un Kasparam gadu nevar palīdzēt ne policija, ne PTAC, bet viens LA.LV epasts visu maina 40
Lasīt citas ziņas

Vilnītis arī atklāja, ka tieši šajā brīdī parādoties visas nebūšanas – “utis kažokā”. Šī krīze parādot, kuras tad esot tās vājās puses.

“Mēs dzīvojam laikā, es negribu vainot kādu konkrētu personu, bet ir bijuši brīži, kad valdība bija ļoti vērsta uz pašvaldībām, pašvaldību atbalstu, šobrīd mēs dzīvojam tā, ka valdība ir atrauta no pašvaldībām”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Liepājas domes priekšsēdētājs saprotot, ka šis laiks nav viegls nevienam, taču šajā situācijā pašvaldības un valdība strādājot kā konkurenti, bet “vajadzētu būt tā, ka mēs strādājam vienu darbu”.

Kaut vai, ja runā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), pašvaldība tikusi nostādīta fakta priekšā, ka iedzīvotāju ienākumu nodokļu sadaļa sākot ar 1.jānvāri vairs nebūs 80%, bet 75 % un par šo jautājumu neesot pat bijušas diskusijas, “mūs vienkārši nostādīja fakta priekšā”.

Esot mazākam budžetam šajā krīzes laikā, pašvaldībai nākas domāt kā no šīs situācijas izkļūt. “Visi pašvaldības uzņēmumi – Liepājas teātris, Liepājas Leļļu teātris, Liepājas lidosta, turās uz pašvaldības finansējuma, kas ārkārtas stāvokļa laikā tiek vēl samazināts”.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.