Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) ārsts Kārlis Rācenis saņem farmācijas uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” ražoto vakcīnu pret Covid-19.
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) ārsts Kārlis Rācenis saņem farmācijas uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” ražoto vakcīnu pret Covid-19.
Foto: Evija Trifanova/ LETA

Kam būs aizliegts saņemt Covid-19 vakcīnu? Skaidro Rācenis 26

Ja cilvēks vēlēsies vakcinēties pret Covid-19, būs jāņem vērā divas būtiskas nianses, ko plašāk RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” skaidro Kārlis Rācenis, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) ārsts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Lasīt citas ziņas

“Ja cilvēks ir slims uz doto brīdi, ir temperatūra un vīrusa infekcijai līdzīgi simptomi, piemēram, elpas trūkums, tad mēs domātu, ka patiešām ir šim cilvēkam, iespējams, Covid-19 infekcija, un vakcināciju dotajā mirklī neveiktu.

Otrs gadījums – ja pats cilvēks ir ar apstiprinātu Covid-19 testu, arī šādā gadījumā vakcināciju neveiktu uzreiz,” Rācenis skaidro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pārējie kritēriji ir individuāli skatāmi un vērtējami.

Katrā populācijā esot atšķirīgi principi, kā nosaka kad un kuru cilvēku drīkst vakcinēt, jo arī medicīniski tiek vērtēta cilvēka imūnā sistēma, īpaši tiem, kuriem ir nopietnas blakus slimības. “Lielākoties tas ir saistīts ar efektivitāti, lai pareizajā vakcinēšanas brīdī panāktu vislabāko vakcīnas efektu konkrētajai personai!” teic ārsts.

Pirmie fotomirkļi, kā Latvijā sāk vakcinēt pret Covid-19
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.