Foto – Stock

Visgodīgākā šķirta vīrieša atzīšanās. Uzzini, kā var saglābt attiecības! 3

20 padomi no šķirta vīrieša tiem, kas vēl ir laulībā. Džeralds Rodžers, amerikāņu rakstnieks un veiksmīgs biznesa treneris pastāstīja par savām kļūdām, kuru dēļ viņš nespēja saglabāt ģimeni.

LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 169
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man gribējās piecelties un teikt – ej tak tu!”: Igors Linga atklāj, kurš pašmāju mūziķis ir bijis visneciešamākais 6
15 stundas
AT
Arnis Terzens
Stāsti
“Laika gaitā šī Angelas fobija tikai pieņēmusies spēkā.” No kā paniski bail Angelai Merkelei?
9 stundas
Lasīt citas ziņas

Acīmredzmi es neesmu eksperts attiecībās. Bet kaut kāda pieredze, kuru es ieguvu šķiršanās procesā, liek man aizdomāties, ko gan es darītu savādāk, ja man būtu otra iespēja. Es zaudēju sievieti, ar kuru kopā nodzīvoju 16 gadus. Un es negribu, lai jūs atkārtotu manas kļūdas.

NEKAD nepārstāj viņu aplidot. NEKAD nepārstāj iepazīties.
Mana vislielākā kļūda bija tas, ka es savu sievieti uzskatīju par pašu par sevi saprotamu. Kad jūs prasījāt viņai nākt pie jums par sievu, jūs noteikti bijāt pārliecināti par to, ka vienmēr cīnīsieties par viņas sirdi, vienmēr aizsargāsiet viņu. Bet ar gadiem šie solījumi droši vien aizmirstas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jūsu sieva ir vissvarīgākais un svētākais dārgums jūsu dzīvē. Jūs paši viņu izvēlējāties. Nekad par to neaizmirstiet. Un nekad nenoslinkojiet un uzturiet savu mīlestību.

Aizsargā savu sirdi.
Jums ir jābūt ne tikai viņas sirds aizsargam, bet arī pašam savas. Sargājiet to no citām sievietēm tik cītīgi, cik iespējams. Mīliet sevi un nemainieties ar sīkumiem. Nevienam nav jāpretendē uz jūsu sirdi, izņemot jūsu sievu. Bet viņai, tieši otrādi, ir jābūt pieejai jūsu sirdij pašai pirmajai.

Iemīlies. Atkal, atkal un atkal.
Jūs pastāvīgi maināties. Jūs jau vairs neesat tas cilvēks, kas apprecējās. Pēc pieciem gadiem jūs vairs nebūsiet tas, kas esat šodien. Izmaiņas ir pastāvīgas, tāpēc jums apzināti ir jāizvēlas dzīve vienam ar otru katru dienu. Cīnieties, iekarojiet viņas mīlestību – tāpat, kā jūs to darījāt pirmajās nedēļās pēc iepazīšanās ar viņu.

Vienmēr meklē viņā to labāko.
Koncentrējiet savu uzmanību uz to, ko jūs viņā mīliet, nevis uz to, kas jūs viņā kaitina. Tikai tādā gadījumā jūsu mīlestība pret viņu turpinās augt. Koncentrējieties uz tiem dzīves brīžiem, kad jūs jutāties absolūti mīlēts un absolūti laimīgs cilvēks. Jūs taču ne tāpat vien viņu apprecējāt.

Necenties viņu izmainīt. Tas nav jūsu uzdevums.
Jūsu uzdevums ir vienkārši viņu mīlēt. Necentieties pielīdzināt viņas personību savai. Nelauziet viņu. Un tad viņa pati mainīsies tādā veidā, ka jūs mīlēsiet viņu vēl vairāk.

Uzņemies visu atbildību.
Uzņemieties visu atbildību par savām emocijām. Jūsu personīgā laime nav rūpes par jūsu sievu. Viņa nevar padarīt jūs laimīgus, ja jūs pats to negribiet. Jūs esat atbildīgs par to, lai jūsu ģimenes locekļi būtu laimīgi. Ja jūs varat kļūt laimīgs, tad laimīga būs arī viņa un visa jūsu ģimene.

Nekad nevaino viņu par to, ka tu dusmojies.
Ja jūs esat sarūgtināts un dusmojieties uz savu sievu, tad tās ir tikai jūsu personīgās emocijas un jūsu paša izvēle. Jūsu emocijas ir jūsu atbildība.

Jūsu sievietes pienākums nav jūsu bērnu traumu ārstēšana, un skriešana jums pakaļ ar emocionālu “kabatlakatiņu”. Ja ir vajadzīgs, paņemiet pārtraukumu, esiet vienatnē un tieciet ar sevi skaidrībā. Tikko kā jūs nostabilizēsiet savu emocionālo fonu, tā uzreiz sapratīsiet, ka attiecības ģimenē ir sākušas nokārtoties.

Ļauj savai sievietei vienkārši dzīvot.
Kad viņai ir slikts garastāvoklis vai arī viņa ir briesmīgi satraukusies, necentieties visu momentāni izlabot. Viņas pozitīvā nostāja nav jūsu darbs. Vienkārši paskaidrojiet viņai, ka dusmoties, ļaunoties un krist izmisumā laiku pa laikam ir normāla parādība.

Sievietes ir tā iekārtotas, ka viņas pasauli uztver pārlieku emocionāli. Tur neko nevar darīt. Bet, lai viņa zin, ka vienmēr var uz jums paļauties. Kad viņa atslābs, tad sapratīs, ka jūs esat stiprs un spēcīgas gribas vīrietis. Ka viņa var jums uzticēties: jo jūs nebēgat prom no dzīvokļa ikreiz, kad viņa ir sabēdājusies. Sniedziet viņai pārliecību par to, ka jūs būsiet viņai blakus neatkarīgi no tā, cik bieži viņa raud un ar kādām grūtībām viņai nākas saskarties.

Esi stulbs.
Netiesājiet sevi pārāk bargi. Labāk biežāk smejieties. Un lieciet smieties viņai. Smiekli padara dzīvi vienkāršāku.

Iepriecini viņas dvēseli KATRU DIENU.
Uzziniet, kas patiesi liek viņai justies mīlētai un aizsargātai. Ja vajadzīgs, sastādiet sarakstu ar 10 lietām, kas padara viņu apmierinātu ar dzīvi. Padariet to par savu prioritāti. Pamēģiniet katru dienu likt viņai justies kā karalienei.

Esi klāt viņas dzīvē.
Pret viņas dzīvi attiecieties uzmanīgi. Ja viņa jums kaut ko stāsta, klausieties. Dariet visu, kas vajadzīgs, lai vakarā ar viņu runātos ar tīru galvu. Attiecieties pret viņu tā, it kā viņa būtu visvērtīgākais klients.

Pieņem viņas seksualitāti.
Neattiecieties pret seksu vienkārši kā pret iespēju noņemt stresu. Tā ir jūsu iespēja iekļūt visdziļākajā viņas dvēseles līmenī. Ļaujiet sev izšķīst viņas maigumā. Lai viņa zin, ka var uzticēties jums uz visiem 100 % – gan gultā, gan arī dzīvē.

Neesi idiots, bet arī nebaidies par tādu dažreiz būt.
Jūs pieļausiet kļūdas. Viņa pieļaus kļūdas. Atrodiet sevī vīrišķību atzīties savās kļūdās, lai nepieļautu vēl LIELĀKU kļūdu. Jums nav jābūt perfektam. Bet jums arī nav jābūt muļķim 24 stundas diennaktī un 7 dienas nedēļā.

Sniedz viņai personīgo telpu.
Dodiet viņai brīvo laiku. Ļaujiet viņai satikties ar draudzenēm un nodoties hobijam. Dodiet viņai iespēju piepildīt savu dvēseli ar enerģiju. Periodiski palieciet pats ar bērniem. Dodiet viņai iespēju atpūsties un izvēdināt galvu. Atpūta viņai ir tikpat vajadzīga kā jums.

Esi neaizsargāts.
Esiet gatavs dalīties ar viņu savās bailēs un jūtās. Atzīstiet savas kļūdas. Atvainojieties.

Esi pret viņu absolūti godīgs.
Ja jūs gribat, lai starp jums būtu uzticība, tad esiet gatavs dalīties ar viņu it visā – it īpaši tiem noslēpumiem, par kuriem jūs nekad nevienam neesat stāstījis. Tam ir vajadzīga vīrišķība. Bet tikai pēc tam, kad būsiet pilnībā viņai atvēris savu sirdi, starp jums sāksies īsta mīlestība. Nēsājiet masku cik ilgi vien gribiet, bet noņemiet to vienmēr, kad atgriezieties mājās.

NEKAD nepārstājiet augt kopā.
Stāvošs dīķis ir malārijas izplatītājs, bet plūstoša straume vienmēr ir atvēsinoša un svaiga. Atrofija ir dabisks muskuļu process tiem, kas netrenējas. Tieši tas pats notiek ar jūsu attiecībām. Ja jūs pārstājat strādāt ar savām attiecībām, tās neizbēgami paliek vājākas. Atrodiet kopīgus mērķus un sapņus. Veidojiet kopīgus plānus. Un strādājiet abi kopā pie to īstenošanas.

Neuztraucieties par naudu.
Nauda ir resurss, ar kuru jums ir jāapietas kā vienai komandai. Tā nekad nepalīdz, ja jūs baidāties to lietot. Mācieties uzticēties savam partnerim. Un atcerieties: slēpt naudu no sievas – tas ir slikts tonis.

Iemācies piedot un aizmirst.
Piedodiet ātri un nekad neatcerieties vecus aizvainojumus. Koncentrējieties uz nākotni un neļaujiet pagātnei iejaukties jūsu plānos. Neļaujiet saviem pagātnes notikumiem turēt jūs gūstā. Atcerieties kļūdas, kuras pieļāvāt, bet tikai ar praktisku mērķi. Neatkārtojieties. Kļūdas, kuras ir pieļautas pagātnē, var būt kā smags enkurs jūsu laulībai. Tie velk uz leju. No otras puses, piedošana – atbrīvo. Vienkārši nogrieziet enkura ķēdi, un peldiet prom neatskatoties.

Vienmēr izvēlies MĪLESTĪBU.
Galu galā, šis padoms var būt arī vienīgais. Izmantojiet to kā galveno principu savā dzīvē, pateicoties kuram var mainīt visu. Ja jūs izvēlēsieties mīlestību, tad nekas nespēs apdraudēt jūsu laimi. Mīlestība vienmēr izturēs. Un izcietīs.

Laulības – tas nav “un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi”. Tas ir darbs. Tā ir gatavība pastāvīgi investēt savās attiecībās. Tikai tā attiecības var izturēt laika pārbaudi. Strādājiet pie savām attiecībām, un laime atnāks.

SAISTĪTIE RAKSTI

Laulības, kā pati dzīve, piedzīvo savus kāpumus un kritumus. Mācieties visos tās posmos. Mācieties mīlēt viens otru, tas sniegs jums spēku un perspektīvu. Saglabāt laulības ēku var tikai tad, ja katru dienu nomaina vienu no ierindas izgājušu ķieģelīti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
GP
Guntars Pļavinskis
Stāsti
Pētniekiem izdevies atminēt Himalaju Skeletu ezera noslēpumu. Kas bija šie cilvēki, kuru mirstīgās atliekas atrodas ezerā?
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man gribējās piecelties un teikt – ej tak tu!”: Igors Linga atklāj, kurš pašmāju mūziķis ir bijis visneciešamākais 6
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Rodrigo un Rauls
15 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien ieteicams nogaidīt un nesteigties ar secinājumiem! Horoskopi 26.septembrim
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 169
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man gribējās piecelties un teikt – ej tak tu!”: Igors Linga atklāj, kurš pašmāju mūziķis ir bijis visneciešamākais 6
15 stundas
AT
Arnis Terzens
Stāsti
“Laika gaitā šī Angelas fobija tikai pieņēmusies spēkā.” No kā paniski bail Angelai Merkelei?
9 stundas
LL
Lilija Limane
Stāsti
Tiesnesis Cimdiņš bij tā piedzēries un tik piedauzīgi uzvedās, ka kauns bij skatīties 3
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Esmu apbēdināta, ka mani tik viegli nodeva…”: dziedātāja Alise Haijima beidzot komentējusi internetā nopludināto video, kurā viņa un citi niekojas ar “balto pulverīti” 48
2 dienas
Lasīt citas ziņas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Pēc uzmanības “izslāpušie”!”: princis Harijs un Megana dodoties vizītē uz Ņujorku, uzjautrinājuši soctīklu lietotājus 15
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Par interneta hītu kļuvis video, kurā Staķis pārsteigts par sportistiem, kas ieradušies uz apbalvošanu: “Kādā sakarā? Ā, īstais Pļaviņš un Točs!” 43
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Dziedātājas Elīnas Gluzunovas vīrs pukojas, ka sieva ir kā “saaugusi” ar telefonu: “Tie “like” ir svarīgāki par bērniem!” 9
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena gaidāma tāda, kādu tu to pats veidosi! Horoskopi 25.septembrim
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 25. septembrim līdz 1.oktobrim: kādas vēlmes piepildīsies
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Agris un Agrita 1
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Latvijā pret Covid-19 potēti desmit ilgdzīvotāji 121 gada vecumā. Kādas kļūdas vēl atklātas vakcinācijas pārskatā? 9
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pavļutu lūdz skaidrot 80 miljonu eiro izlietojumu Covid-19 pacientu gultu izveidei 32
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mūsā un Žūku strautā piesārņojuma izplatība ir ierobežota un tiek kontrolēta 1
3 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
“Latvijā pieejami vēl nebijuši tūrisma objekti!” Kurp doties zelta rudens laikā? 7
10 stundas
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
“Ja nav dzimtās valodas, tas var būt ceļš arī uz depresiju.” Saruna ar skolotāju Ingu Zemīti
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Trīs bērnu mamma dalās ar aizkustinošu video, kā suns katru vakaru pārbauda, vai visi bērni saldi guļ 4
5 stundas
AT
Arnis Terzens
Stāsti
“Laika gaitā šī Angelas fobija tikai pieņēmusies spēkā.” No kā paniski bail Angelai Merkelei?
9 stundas
LA
Latvijas Avīze
Laukos
“Mācības dabā kļūst arvien populārākas!” Kad mežs ir veselīgākā klase un sporta zāle
4 stundas
GP
Guntars Pļavinskis
Stāsti
Pētniekiem izdevies atminēt Himalaju Skeletu ezera noslēpumu. Kas bija šie cilvēki, kuru mirstīgās atliekas atrodas ezerā?
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Taizemietis rūpējas par gandrīz 1000 uz ielas nonākušiem suņiem, daļa no tiem ir invalīdi 5
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Rodrigo un Rauls
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 169
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Par mata tiesu! Autobraucējs šķērso vairākas joslas, neaizskarot nevienu citu braucošo auto 2
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
No omītes recepšu krājumiem: visgaršīgākais mājās gatavotais rasols 32
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Krieķis gadu pēc Rebenoka slepkavības: Pirmos pierādījumus atrada pēc mēneša, tīrot māju 35
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Pēc uzmanības “izslāpušie”!”: princis Harijs un Megana dodoties vizītē uz Ņujorku, uzjautrinājuši soctīklu lietotājus 15
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Par interneta hītu kļuvis video, kurā Staķis pārsteigts par sportistiem, kas ieradušies uz apbalvošanu: “Kādā sakarā? Ā, īstais Pļaviņš un Točs!” 43
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Latvijā pret Covid-19 potēti desmit ilgdzīvotāji 121 gada vecumā. Kādas kļūdas vēl atklātas vakcinācijas pārskatā? 9
22:21
GP
Guntars Pļavinskis
Stāsti
Pētniekiem izdevies atminēt Himalaju Skeletu ezera noslēpumu. Kas bija šie cilvēki, kuru mirstīgās atliekas atrodas ezerā?
21:51
LE
LETA
Ziņas
Mūsā un Žūku strautā piesārņojuma izplatība ir ierobežota un tiek kontrolēta 1
21:17