Ekonomika
Darbs un nauda

Vislabāk apmaksātie darbinieki Latvijā strādā IT nozarē0

Foto: Fotolia

Latvijas IT klasteris sadarbībā ar kompāniju “Fontes”, rudens sezonai iesākoties, ir veicis un plašākai sabiedrībai prezentējis informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozares atalgojuma un produktivitātes pētījumu.

Pētījuma rezultāti apliecina, ka vislabāk apmaksātie darbinieki Latvijā strādā informācijas tehnoloģiju (IT) un finansu sektorā.

Kā liecina 2018. gada “Fontes” IKT nozares atalgojuma pētījuma rezultāti, vairumam IT amatu tirgus indekss ir ievērojami augstāks nekā citiem amatiem darba tirgū, un, neskatoties uz to, atalgojums aizvien turpina palielināties.

Pētījumā arī noskaidrots, ka kopējais atalgojums IT nozarē šogad ir pieaudzis par 7,9%, kas iet roku rokā arī ar darba produktivitātes paaugstināšanos. Būtiski, ka IT nozares pakalpojumu eksports pieaug ļoti strauji,

Patlaban visas prognozes liecina, ka šī tendence nākamajos gados būs arvien izteiktāka – IT nozares devums Latvijas eksportā turpinās palielināties.

Latvijas IT klastera izpilddirektore Aiga Irmeja norāda, ka arvien biežāk no nozares uzņēmumiem var dzirdēt, ka Latvijā trūkst profesionāla darbaspēka. Tas ir viens no būtiskākajiem izaicinājumiem uzņēmumu vadībai.

Pētījums apstiprina, ka ekonomikas izaugsmei uzņemot tempus, organizācijas arvien asāk izjūt darbaspēka trūkumu.

Uzņēmumi izmanto ierastus šīs problēmas risinājumus – darbinieku apmācība un pārkvalificēšana, sadarbība ar izglītības iestādēm, studentu pieņemšana praksē, ārzemju darbinieku piesaistīšana.

Taču daudz lielāks organizāciju īpatsvars šogad ir pārskatījis un mainījis biznesa modeli, iekšējus procesus un/vai izmantotās tehnoloģijas, kā arī ir ieviesuši jaunus amatus.

Vēl viens no būtiskiem aspektiem IT jomā pasaules kontekstā ir vienlīdzīgs atalgojums abiem dzimumiem, secināts pētījumā.

Latvijas IT klasteris ir gandarīts, ka Latvijā IT nozarē, salīdzinot ar citām pasaules valstīm, atalgojuma atšķirība starp sievietēm un vīriešiem, kuri strādā līdzīgās pozīcijās ir neliela – vīrieši saņem vidēji 5% vairāk nekā sievietes.

Saistītie raksti

“Fontes” vadītāja Anta Praņēviča uzsver, ka starp šī gada “Fontes” taisnīgāko atalgojuma maksātāju “TOP 10” organizācijām ierindojās divi IT uzņēmumi – “Accenture” Latvijas filiāle, kuri saņēma galveno balvu, un “Exigen Services Latvia”.

“Ņemot vērā straujo nozares attīstību un izaugsmi, speciālistu trūkumu, pārpirkšanu darba tirgū un nelielu sieviešu dzimuma īpatsvaru nozarē, uzņēmumu spēja izveidot atalgojuma sistēmu, kas nodrošinātu taisnīgu attieksmi pret visiem darbiniekiem, ir īpaši apsveicama,” atzīst Praņēviča.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
900 km par 300 miljoniem: beidzot publisko karti ar ceļu posmiem, ko plāno saremontēt. Kurš un kā pieņēma gala lēmumu?
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Par īri nemaksā, pa pagalmu skraida pliknes, skan šāvieni: īrnieks miljonu vērtu īpašumu Jūrmalā pārvērš par “bomžu” māju
29 minūtes
AO
Andris Ozoliņš
Dabā
“Vilks kļūtu zaļš aiz skaudības.” Krišjānis Lielupes krastā uzbūvējis salmu māju tikai no vietējiem materiāliem 1
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Jēkabpilī notikusi smaga divu traktoru sadursme
3 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Esmu pieņēmusi lēmumu daļu savu darbu iznīcināt!” Pazīstamā tēlniece Olga Šilova skaidro, kāpēc tā rīkosies
Intervija 3 stundas