Ekonomika
Bizness

Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk grib elektroenerģiju ražot paši0


Saules fotoelektriskie paneļi.
Saules fotoelektriskie paneļi.
Foto: Shutterstock.com

“Latvijas Bizness”, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk grib elektroenerģiju ražot paši, izvēloties saules paneļus, liecina “Elektrum” saules paneļu tirdzniecības rezultāti gada pirmajā pusē.

Šogad Latvijā ir uzstādīts trīs reizes vairāk paneļu komplektu nekā attiecīgajā periodā pērn. Savukārt Baltijas valstīs “Elektrum” ir noslēdzis par 82% vairāk saules paneļu uzstādīšanas līgumu.

Saules paneļu tirdzniecības pieaugums vērojams visās Baltijas valstīs, tomēr kaimiņvalstīs to ievērojami veicina atbalsta sistēmas. Savukārt Latvijā 2020. gadā notika pozitīvas izmaiņas, likumā atceļot OIK par saražotās un tīklā nodotās elektroenerģijas izmantošanu.

Latvijā pagājušajā gadā līdz jūnija beigām bija uzstādīti 30 paneļu komplekti, bet šogad tie jau ir 94, turklāt katrs trešais valstī noslēgtais līgums par to uzstādīšanu ir tieši ar “Elektrum”.

Kopumā “Elektrum” Latvijā ir noslēgti 214 līgumi par 3874 paneļu uzstādīšanu ar kopējo jaudu 1067 kW. Šie līdz šim uzstādītie paneļi vienā vasaras dienā saražo vidēji 5090 kWh, ar ko pietiek, lai viens elektroauto apbrauktu apkārt Latvijas robežai aptuveni 18 reizes.

“Elektrum” arī informē, ka ir noslēdzis 238 līgumus par saules paneļu uzstādīšanu Baltijā, nodrošinot 82% izaugsmi, salīdzinot ar 2019. gada pirmo pusgadu.

Tādējādi kopējā uzņēmuma uzstādīto saules paneļu jauda Baltijā ir sasniegusi jau 4,1 MW, no kuriem 76% ir uzstādīti klientiem ārpus Latvijas, padarot “Latvenergo” par vienu no vadošajiem šī pakalpojuma nodrošinātājiem Baltijā.

Ņemot vērā valsts atbalstu, aktīvākās ir Lietuvas mājsaimniecības, arī Igaunijā atbalsts veicinājis saules paneļu pieprasījumu pat līdz tādam apmēram, ka daži no vietējiem piegādātājiem nav spējīgi to apmierināt.

Uzņēmums arī secina, ka Covid-19 krīze iedzīvotāju interesi par saules paneļiem nav mazinājusi, jo darbs attālinātā režīmā noritot ļoti sekmīgi – gandrīz 1000 iedzīvotāju ir apmeklējuši tiešsaistes seminārus un 20 000 unikālo apmeklētāju ik mēnesi ieskatās “Elektrum.lv” saules paneļu sadaļā, komentē Edgars Strods, AS “Latvenergo” produktu attīstības un vadības vadītājs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Tagad meitenes mācīsies zāģēt, urbt un virpot, savukārt zēniem būs jāapgūst tamborēšana, adīšana un šūšana 24
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. Francijas prezidents Emanuels Makrons, viesojoties prezidenta pilī, koķetē ar sievu Bridžitu 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Un citiem latgaliešiem pasaki, ka vajag viņu vajag gāzt na**j!” Ubanovičs Saeimā aizmirst izslēgt mikrofonu
36 minūtes
LA
Laukos.lv
Laukos
Daudzi latvieši domā, ka Igaunijā viss ir labāk. Cik reāli tas ir, atklāj “E-piim” valdes priekšsēdētājs Jānuss Murakass
Intervija 5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Pēteris Apinis: “Placebo, nocebo un Covid 19 jeb – kādēļ ar baidīšanas kampaņām tiek nodarīts vairāk slikta nekā laba!” 5
3 stundas