Saules fotoelektriskie paneļi.
Saules fotoelektriskie paneļi.
Foto: SHUTTERSTOCK

Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk grib elektroenerģiju ražot paši 0

“Latvijas Bizness”, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim? 42
Lasīt citas ziņas

Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk grib elektroenerģiju ražot paši, izvēloties saules paneļus, liecina “Elektrum” saules paneļu tirdzniecības rezultāti gada pirmajā pusē.

Šogad Latvijā ir uzstādīts trīs reizes vairāk paneļu komplektu nekā attiecīgajā periodā pērn. Savukārt Baltijas valstīs “Elektrum” ir noslēdzis par 82% vairāk saules paneļu uzstādīšanas līgumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saules paneļu tirdzniecības pieaugums vērojams visās Baltijas valstīs, tomēr kaimiņvalstīs to ievērojami veicina atbalsta sistēmas. Savukārt Latvijā 2020. gadā notika pozitīvas izmaiņas, likumā atceļot OIK par saražotās un tīklā nodotās elektroenerģijas izmantošanu.

Latvijā pagājušajā gadā līdz jūnija beigām bija uzstādīti 30 paneļu komplekti, bet šogad tie jau ir 94, turklāt katrs trešais valstī noslēgtais līgums par to uzstādīšanu ir tieši ar “Elektrum”.

Kopumā “Elektrum” Latvijā ir noslēgti 214 līgumi par 3874 paneļu uzstādīšanu ar kopējo jaudu 1067 kW. Šie līdz šim uzstādītie paneļi vienā vasaras dienā saražo vidēji 5090 kWh, ar ko pietiek, lai viens elektroauto apbrauktu apkārt Latvijas robežai aptuveni 18 reizes.

“Elektrum” arī informē, ka ir noslēdzis 238 līgumus par saules paneļu uzstādīšanu Baltijā, nodrošinot 82% izaugsmi, salīdzinot ar 2019. gada pirmo pusgadu.

Tādējādi kopējā uzņēmuma uzstādīto saules paneļu jauda Baltijā ir sasniegusi jau 4,1 MW, no kuriem 76% ir uzstādīti klientiem ārpus Latvijas, padarot “Latvenergo” par vienu no vadošajiem šī pakalpojuma nodrošinātājiem Baltijā.

Ņemot vērā valsts atbalstu, aktīvākās ir Lietuvas mājsaimniecības, arī Igaunijā atbalsts veicinājis saules paneļu pieprasījumu pat līdz tādam apmēram, ka daži no vietējiem piegādātājiem nav spējīgi to apmierināt.

Uzņēmums arī secina, ka Covid-19 krīze iedzīvotāju interesi par saules paneļiem nav mazinājusi, jo darbs attālinātā režīmā noritot ļoti sekmīgi – gandrīz 1000 iedzīvotāju ir apmeklējuši tiešsaistes seminārus un 20 000 unikālo apmeklētāju ik mēnesi ieskatās “Elektrum.lv” saules paneļu sadaļā, komentē Edgars Strods, AS “Latvenergo” produktu attīstības un vadības vadītājs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.