Praktiski
Mājas

Žannas mākslinieciskais lidojums. Ciemos pie acu ārstes Žannas Artiņas1

Andas Krauzes foto

Rozā hiacintes baltā krūzē… Gaismiņas staro no lampām, kas atgādina vīnogu ķekarus… Liela telpa ar baltu grīdu, baltām sienām… Pirmās ir noskaņas, kas pārņem, ienākot acu ārstes Žannas Artiņas un viņas meitas mājoklī. Prom no standartiem! – tāds bijis moto. Un tiešām – gan nams, gan tā iekārtojums ir oriģināls, tīrs un svaigs.

 

– Gribas māksliniecisku lidojumu. Man patīk māksla, mūzika, savulaik gadu mācījos sagatavošanās kursos, gribēju stāties Mākslas akadēmijā. Bet vecāki, ārsti būdami, mani pierunāja turpināt viņu ceļu. Esmu specializējusies lāzerķirurģijā. Operāciju skaits nemazinās, lasu arī lekcijas Stradiņa universitātē un ārstu kvalifikācijas kursos par jaunajām ārstēšanas tendencēm, lāzeriem, – stāsta Žanna Artiņa. Pēc lielās darba slodzes viņa savās mājās jūtas labi. Bet, lai tā būtu, bija jāpaiet laikam un jāpieliek izdoma.

Namu padomju laikā cēluši Žannas vecāki, projektējis arhitekts Artūrs Reinfelds. Viņa veikumu sarakstā ir gan viesnīca “Latvija”, gan Lauksaimniecības ministrijas ēka Daugavmalā. Bet cik tad ilgi debesskrāpjus celsi? Šeit arhitekts varēja ļaut vaļu fantāzijai un veidot vairākus līmeņus, nolaisties pagrabā un pacelties hallē tādā kā beletāžā, projektēt gan taisnstūra sienas, gan ovālas gluži vai Hundertvasera garā. Un laist gaismu telpās, cik tik lielie logi ļauj.

Saistītie raksti

Tomēr padomju laika materiāli sauktin sauca pēc laikmetīgas elpas. Visu mainīt! – nolēma Žanna, sākot dzīvot šajā namā. Viņas gaumi interjeriste uztvērusi tik labi, ka reizēm bijis pat jāpiebremzē.

– Interjeriste atnāca un pateica: “Tā, šitos gaišos koka dēļus pārkrāsot melnus, sarkano ķieģeļu sienu – baltu!” Un patiešām – uzreiz cits skats! – Žanna atceros spontāno nama pārveides sākumu. Tumšā un gaišā kontrastu maigāku dara daudzās lampas, kas izraudzītas ar lielu rūpību un domu par skaistiem atpūtas mirkļiem ar mājiniekiem un draugiem. Kad šajā telpu skaidrībā Žanna izvietoja savas vecmammas mēbeles, pārņēma miers – nekā daudz nevajag! Vecāku celtais nams tagad dzīvo laikmetam līdzi.

 

Uzziņai:

arhitekts – Arturs Reinfelds

interjera autore – Ingrīda Kalniņa

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Rīgā kaķis pēc pastaigas mājās atgriežas asiņainām ķepām: kāds ļaundaris brutāli nogriezis nagus
3 dienas
IP
Ilze Pētersone
Praktiski
Kas latviešiem kāpostu tītenis, Austrumu tautām – dolma: arī divas receptes
3 dienas
VB
Valija Beluza
Praktiski
Latviešu ģimenes dzīve Bakūzes muižā: cilvēki šajā vietā mituši kopš 14.gadsimta – aizvien atrodas mīklainas, leģendām apvītas lietas un liecības
3 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
Vecmāte Agnese ievieš skaidrību par mājdzemdībās mirušajām sievietēm; soctīklotāji apšauba datus
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Pēc sprādziena Beirūtā atklāj, ka Latvijā ir seši bīstami objekti 1
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Murjāņu sporta ģimnāzijā audzēkņiem apstiprināta inficēšanās ar Covid-19
1 stunda
LE
LETA
Sports
Islāmticību pieņēmusī Koha paziņojusi par sportistes karjeras beigām 3
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtā eksplodējusi krava, kas iepriekš bija atradusies uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa
Tiešraide 5 stundas