Laukos
Piensaimniecība

“Zemnieku saeima”: Piena sektorā sākušas pieaugt iepirkuma cenas0


Juris Lazdiņš.
Juris Lazdiņš.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Covid-19 izraisītās krīzes smagāk skartajā piena lopkopībā situācija sākusi uzlaboties, jo piena iepirkuma cena sākusi palielināties, aģentūrai LETA teica biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

“Piena sektorā, kur bija piena iepirkuma cenu kritums, tās sākušas atkal paaugstināties,” sacīja Lazdiņš, to atzinīgi vērtējot un paužot cerību, ka šajā sektorā nebūs tik būtiska negatīvā ekonomiskā ietekme, kāda iepriekš draudēja.

Viņš arī atzina, ka, par laimi, piena iepirkuma cenas nesasniedza vairāk nekā par 20% samazinājumu, kad būtu bijis iespējams pieteikties zaudējumu kompensācijai.

Taujāts, kā līdz šim klājies citās lauksaimniecības apakšnozarēs, viņš teica, ka tās kopumā “turējušās”. “Zemnieku saeimai” nav zināmi arī gadījumi, kad kādā zemnieku saimniecībām individuāli būtu konstatēta saslimšana ar Covid-19.

Lazdiņš kopumā zemnieku saimniecību darbu pandēmijas apstākļos novērtēja kā labi padarītu.

LETA jau vēstīja, ka saskaņā ar sākotnējām prognozēm vissmagāk lauksaimniecības jomā Covid-19 dēļ varētu ciest piena nozare, kas ir visvairāk atkarīga no eksporta, jo lielākā daļa Latvijas piena ražotāju svaigpienu tieši vai netieši piegādāja eksportējošiem piena pārstrādes uzņēmumiem, vai arī šo svaigpienu tālāk realizēja pārstrādei Lietuvā un Igaunijā.

Aprīļa sākumā piena iepirkuma cena Latvijā samazinājusies par 10-15% salīdzinājumā ar marta sākumu, kā arī Latvijas piena pārstrādātāju eksporta apmērs krasi saruka.

Tāpat tika lēsts, ka Covid-19 dēļ cietīs liellopu gaļas, cūkgaļas un putnu gaļas nozares, zaudējot to produkcijas eksporta iespējas.

Saistītie raksti

Zemnieku saeima” ir dibināta 1999.gadā, un tās pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana.

Tās biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.