BNS foto /Scanpix/LETA

Zemo cenu sveiciens latviešiem 67

Latvijas tirgotāji brīdina, ka Vācijas zemo cenu veikalu tīkla “Lidl” ienākšana mūsu tirgū var radīt zaudējumus tautsaimniecībai, jo līdz ar masveida lēto produktu importu no ārvalstīm vietējās preces tikšot izspiestas no veikalu plauktiem. “Lidl” ir starptautisks zemo cenu tīkls, kas savu cenu politiku galvenokārt nodrošina ar apjomīgiem iepirkumiem no lieliem ražotājiem vairāku valstu tirgiem vienlaikus.

GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Meli un maldināšana par Covid-19 un pret to attīstītajām vakcīnām noteikti apdraud cilvēku dzīvību
15 stundas
PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 113
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja Aminata publisko foto, kurā redzama ģērbusies tikai džinsos un zābakos 49
21 stundas
Lasīt citas ziņas

“Lidl” līdz šim nav oficiāli paziņojis par ienākšanu Latvijas tirgū, taču ar šo tīklu saistīta kompānija iegādājusies zemes gabalu Rīgā.

Šis veikalu tīkls jau gadu strādā Lietuvā. Pirms ienākšanas Lietuvas tirgū “Lidl” solījis, ka plauktos vismaz 20% būs Lietuvā ražotu preču un produktu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Latvijas Avīze” otrdien devās uz Šauļiem, lai savām acīm pārliecinātos, kā Vācijas veikalu tīkls saimnieko Lietuvā. Satikām daudzus latviešus, runājām arī ar lietuviešiem un veicām preču salīdzinājumu.

 

Sviests par 99 centiem, alus – 39 centiem

Veikals “Lidl” Šauļos vizuāli atgādina Latvijā strādājošo veikalu tīklu “Supernetto”. Noliktavas tipa veikals, kurā visas preces safasētas. Nav vitrīnu, aiz kurām stāv pārdevēji, kas preci griež, sver un fasē. Tādēļ arī darbinieku skaits ir mazāks.

Salīdzinājumā ar tīkliem Latvijā, piemēram, “Rimi” vai “Maxima”, preču sortiments atšķiras par 70–80%. “Lidl” Lietuvā piedāvā lielākoties Polijā un Vācijā ražotu produkciju.

Vietējās Lietuvā ražotās produkcijas ir maz, bet, ja ir – tā tiek izcelta īpaši, klāt pieliekot uzrakstu “Pagaminta Lietuvoje” jeb “Ražots Lietuvā”. “Lidl” var iegādāties Lietuvā ražotus dārzeņus, biezpienu, saldos sieriņus un alu. Tiek piedāvāts arī lēts Lietuvā ražots sviests – 170 g paciņa maksā 0,99 eiro (nepilni seši eiro par kilogramu). Salīdzinot ar Latviju, sviestu šeit var nopirkt gandrīz uz pusi lētāk. Pretī “Lidl” ir veikals “Aibe”, mazliet tālāk – lielā “Maxima”. Tajos sviests maksā astoņi līdz desmit eiro kilogramā.

Ir arī Latvijā ražota produkcija – “Ķekavas” vistu spārniņi un Iecavas olas.

Vīnu “Lidl” veikalā var iegādāties apmēram par četriem pieciem eiro pudeli, tomēr piedāvātais klāsts ir neliels. Arī citu preču dažādība nav liela. Alus ražots Vācijā, Polijā un Lietuvā. Lētākā 0,5 l bundža alus maksā 0,39 eiro.

Gandrīz katrs trešais klients veikalā runāja latviski. Edgars Abdullajevs dzīvo Balvos, bet bieži brauc uz Lietuvu gan apciemot radus, gan biznesa darīšanās. “Strādāju tirdzniecībā, tādēļ dodos uz “Lidl” veikaliem, lai novērtētu tirgus situāciju. Šajā veikalā biju arī dienā, kad tas pirmo reizi tika atvērts. Šeit produkti patiešām ir lēti. Īpaši izdevīgi var iepirkt piena un gaļas izstrādājumus, tos importē no Polijas. Lai gan preces ir safasētas un salīdzinoši ar citiem veikaliem lētākas, kvalitāte ir pieņemama. Vienmēr, kad iegriežos “Lidl”, pircēju ir ļoti daudz, pārsvarā seniori. Dienās, kad veikalā tiek piedāvātas lielās akcijas, veidojas garas rindas, jo īpaši lēto preču skaits ir ierobežots,” savu viedokli pauž balvēnietis.

 

Latvieši brauc brīvdienās

Darba dienā pie kasēm neveidojas garas rindas, bet brīvdienās šeit esot ārkārtīgi daudz cilvēku, tajā skaitā arī latvieši. “Lidl” veikalā tiek piedāvāti tikai lielie, stumjamie rati. Pircēji tos piepilda līdz malām un dodas uz savām automašīnām. Bērziņu ģimene no Dobeles regulāri brauc iepirkties uz Šauļiem, tas esot ļoti izdevīgi. Pie Šauļu “Lidl” durvīm satiktie latvieši stāsta, ka šobrīd situācija atgādinot padomju laikus, kad brauca no Latvijas uz Lietuvu iepirkties. “Šeit ir lēta produkcija – īpaši cukurs un piena produkti. Esam neizpratnē, kādēļ pie mums Latvijā sviesta cena ir tik nepamatoti augsta! Latviešu valodu šeit dzirdēsiet bieži, īpaši tagad, atvaļinājumu laikā. Atbrauciet sestdienā – tikai latvieši šeit būs,” Bērziņu ģimene ir neapmierināta ar stāvokli pašu mājās. Jautājot, vai netraucē tas, ka liels procents preču ir no Polijas, ģimene atbild: “Nu un? Piena produkti ļoti garšīgi, īpaši siers. Laba šķīstošā kafija, tādu nekur citur veikalos nevar nopirkt. Paskatieties paši, cik cukurs “Lidl” ir lēts! Arī higiēnas preces iepērkam šeit.”

Latvieši šeit patiešām tiek gaidīti. Maksājot pie kases ar karti, terminālī uzraksti ir trīs valodās – angļu, lietuviešu un latviešu. Mūsu valsts iedzīvotāji tiek uzrunāti ar vārdu “Sveicināti”.

 

Ne visām precēm norādīta izcelsmes valsts

Saldumi (vafeles, konfektes, šokolādes utt.) tiek importēti no Vācijas. Arī tējas, šķīstošā kafija, sausās brokastis, rieksti un daļa higiēnas preču. Piemēram, kosmētikas ražotāja “Cien” produkcija. Šobrīd aktuālākās preces, kas izvietotas veikala vidū, ir kancelejas piederumi (burtnīcas, klades, pildspalvas, zīmuļi un citas skolai nepieciešamās lietas). Arī tās ir ražotas Vācijā.

Jolanta Pauļuka, ar ko sarunu sāku pie makaronu plaukta, dzīvo Šauļos un atzīst, ka uz “Lidl” dodas vienu vai divas reizes nedēļā. “Šis ir ļoti ērts iepirkšanās veids, jo viss vajadzīgais ir uz vietas – nav jāapmeklē vairāki veikali. Šeit preces ir lētas un labas. Pērku kancelejas piederumus, kas atvesti no Vācijas, lēto cukuru un piena produkciju. Piemēram, šeit nopērkamais siers ir ļoti garšīgs. Nesaskatu problēmu tajā, ka pārsvarā preces ir no Polijas, kvalitātei nav ne vainas. Pērku arī apģērbu, piemēram, apakšveļu. Lai gan cenu atšķirība nemaz nav tik liela, piemēram, salīdzinot ar veikalu “Maxima”, bet, pērkot vairumā, tas atmaksājas.” Arī lietuviete Kristīne Bartašūte atzīst, ka iepērkas veikalā stabilo, lēto cenu dēļ. “Preces šeit patiesi ir lētākas. Braucu uz “Lidl” aptuveni vienu reizi mēnesī, bet dodos prom ar pilniem iepirkuma maisiem. Mūsu ģimenē ir pieci cilvēki, tādēļ ir jāmeklē ekonomiskākais iepirkšanās veids. Mēnesī “Lidl” iztērēju aptuveni 100 eiro. Šie vācu veikali ir labāki par “Rimi” vai “Maxima”,” uzskata trīs bērnu māmiņa.

“Lidl” veikalā ne visām precēm tiek norādīta ražošanas valsts. Apskatot lielos (4,225 kg) pulvera iepakojumus, īsti nav skaidrs, kurā valstī tie tiek ražoti. Arī pārdevēja nemācēja atbildēt uz šo jautājumu. Tikai pēc konsultācijas ar citu darbinieci tika noskaidrots, ka tie tiek ievesti no Polijas. Arī siers, gaļa, cukurs, veļas mīkstinātāji, pulveri, desas, sviests, šķīstošā kafija – ir poļu.

Pārbaudot cenas blakus esošajā veikalā “Maxima”, noskaidrojam, ka “Lidl” veikalā produkti ir lētāki aptuveni par desmit centiem.

 

Latvijā lētāki tikai avokado un kivi

Lietuviete Renāte Gavenjiete zina stāstīt, ka viņas paziņu loka viedokļi dalās divās izteiktās frontēs. Viena daļa atbalsta “Lidl” veikala ienākšanu Lietuvā, otra – ir pret. “Runājot ar draugiem un radiniekiem, nākas saskarties ar dažādiem viedokļiem. Vieni teic, ka nopērkamie produkti ir kvalitatīvi, garšīgi un lēti. Savukārt citi sliktās kvalitātes dēļ neiepērkas “Lidl” veikalā, jo piedāvātā produkcija pārsvarā ir no Polijas,” zina stāstīt Renāte.

Salīdzinot “Lidl” Lietuvā cenas ar cenām Latvijas “Maxima” un “Supernetto”, jāsecina, pie mums lētāki ir tikai avokado, kivi un dzirkstošais vīns “Bosca”. Savukārt, kafija, kas pie mums ir nopērkama aptuveni par sešiem septiņiem eiro, “Lidl” veikalā maksā četrus eiro. Arī piena produkti, gaļa, sviests, augļi un dārzeņi šajā veikalā ir krietni lētāki.

Salīdzināšanai visos veikalos izvēlētas lētāko produktu cena.

“Latvijas Avīze” sazinājās ar Lietuvas “Lidl” pārstāvjiem, tomēr viņi atteicās sniegt jebkādus komentārus. Informācija par Lietuvas tirgu esot konfidenciāla, kā arī veikala pārstāvji neesot tiesīgi komentēt citu tirgu situāciju.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Meli un maldināšana par Covid-19 un pret to attīstītajām vakcīnām noteikti apdraud cilvēku dzīvību
15 stundas
PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 113
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja Aminata publisko foto, kurā redzama ģērbusies tikai džinsos un zābakos 49
21 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Ieklausies tajā, ko tev saka tavi draugi! Horoskopi 16.maijs 1
12 stundas
LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Šonedēļ dosi priekšroku vienatnei vai attiecībām ar pašiem tuvākajiem! Horoskopi no 17. līdz 23. maijam
10 stundas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Ziņas
“Lielākais drauds ir mutācijas, kas rodas tādās vietās kā Indija!” Rēvalds par maigo kovidu un vakcīnu efektivitāti pret jaunajiem Covid-19 veidiem 25
11 stundas
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Veicot vairāku lielveikalu stāvvietu apsekošanu, konstatēts, ka tās ir par šauru. Cik ilgi vēl skrambāsim savas un kaimiņu durvis?
12 stundas
LA
LA.LV
Medības
Vilku sāga turpinās! Meža kamerā uzfilmēts, kā sivēnmāte aizstāv sivēnus, kad uzbrūk vilki 15
13 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Ziņas
“Viņš ir pierādījums tam, ka Latvija nav maza valsts!” Profesors Grēns, kurš trīsreiz atteicies no Triju Zvaigžņu ordeņa
16 stundas
LE
LETA
Uncategorized
Ķekavas novada pašvaldība pieteiksies uz valsts līdzfinansējumu veloceliņa izbūvei gar Bauskas šoseju 2
22:48
LE
LETA
Ziņas
“Varbūt vajag vairāk līderības no premjera puses?” Pūce domā, ka Kariņš valdībā varētu izrādīt lielāku drosmi 5
22:21
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Iepirkumu uzraudzības birojs pārbaudīs iepirkumus saistībā ar Jēkabpils domnieka Gavrilova būvuzņēmumu
21:57
LA
LA.LV
Ziņas
Latviete Telavivā nofilmē baisu skatu un ziņo par kāda vīrieša nāvi 29
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
Šovasar ieviesīs maksu par iebraukšanu bijušajā padomju armijas raķešu bāzē Zeltiņu pagastā 22
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Zināms, kā izskatīsies Samantas Tīnas uzstāšanās “Eirovīzijas” dziesmu konkursā 12
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Varbūt vajag vairāk līderības no premjera puses?” Pūce domā, ka Kariņš valdībā varētu izrādīt lielāku drosmi 5
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijas hokeja izlase arī otrajā pārbaudes spēlē pret Šveici piedzīvo zaudējumu
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja Aminata publisko foto, kurā redzama ģērbusies tikai džinsos un zābakos 49
21 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Ziņas
Muzeju nakts – citā realitātē: attālināti un brīvdabā, apmeklējot individuāli un ievērojot distancēšanos 2
20 stundas
LE
LETA
Ziņas
Paziņo, kur visvairāk ar Covid-19 sasirgušo 6
13 stundas
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Meli un maldināšana par Covid-19 un pret to attīstītajām vakcīnām noteikti apdraud cilvēku dzīvību
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā gaidāma migla un lietus mākoņi 1
16 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Stāsti
“Sen jau tas bija jādara!” Rīdziniece Sanija jau astoņu gadus cīnās par iekļūšanu mājās
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Tie ir spermas donori!”: Uģis Kuģis skarbi izsakās par vīriešiem, kas neaudzina savus bērnus 19
20 stundas
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Man daudzreiz ir teikts, ka atšķiros no itāļiem!” Latviete Itālijā – Marija Džūlija da Sakko
14 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
“Pavasaros mūs grūti mierā noturēt!” Rucava-Dundaga-Jaunpils: dodamies!
17 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viņas pacientiem jāparaksta īpaši sagatavots dokuments. Ārste iesaka pret vakcinēšanos izturēties ļoti nopietni un ziņot par blakusparādībām 62
19 stundas
PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 113
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Kurā novadā visvairāk inficēto? Publicē karti ar visām pašvaldībam 4
21 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viņķele: “Latvijā visus nevakcinētos sauc par nozombētiem vakcīnidiotiem, bet nedrīkst jaukt piesardzīgos ar “antivakseriem”! 307
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Sofija, Taiga, Arita un Airita 1
23 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Cerīgais jūnijs, kad varēs nevilkt maskas un doties uz koncertiem! Pavļuts brīdina, ka jāgatavojas revakcinācijai 106
2 dienas
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Vardarbības pereklis vai civilizācijas pēdējais bastions? 120
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs intervijā paziņo, ka, dzīvojot britu karaliskajā ģimenē, esot juties kā “dzīvnieks zooloģiskajā dārzā” 38
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 15. līdz 21. maijam: kādas vēlmes piepildīsies
1 diena
LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Šonedēļ dosi priekšroku vienatnei vai attiecībām ar pašiem tuvākajiem! Horoskopi no 17. līdz 23. maijam
10 stundas