BNS foto /Scanpix/LETA

Zemo cenu sveiciens latviešiem 67

Latvijas tirgotāji brīdina, ka Vācijas zemo cenu veikalu tīkla “Lidl” ienākšana mūsu tirgū var radīt zaudējumus tautsaimniecībai, jo līdz ar masveida lēto produktu importu no ārvalstīm vietējās preces tikšot izspiestas no veikalu plauktiem. “Lidl” ir starptautisks zemo cenu tīkls, kas savu cenu politiku galvenokārt nodrošina ar apjomīgiem iepirkumiem no lieliem ražotājiem vairāku valstu tirgiem vienlaikus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu
Lasīt citas ziņas

“Lidl” līdz šim nav oficiāli paziņojis par ienākšanu Latvijas tirgū, taču ar šo tīklu saistīta kompānija iegādājusies zemes gabalu Rīgā.

Šis veikalu tīkls jau gadu strādā Lietuvā. Pirms ienākšanas Lietuvas tirgū “Lidl” solījis, ka plauktos vismaz 20% būs Lietuvā ražotu preču un produktu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Latvijas Avīze” otrdien devās uz Šauļiem, lai savām acīm pārliecinātos, kā Vācijas veikalu tīkls saimnieko Lietuvā. Satikām daudzus latviešus, runājām arī ar lietuviešiem un veicām preču salīdzinājumu.

Sviests par 99 centiem, alus – 39 centiem

Veikals “Lidl” Šauļos vizuāli atgādina Latvijā strādājošo veikalu tīklu “Supernetto”. Noliktavas tipa veikals, kurā visas preces safasētas. Nav vitrīnu, aiz kurām stāv pārdevēji, kas preci griež, sver un fasē. Tādēļ arī darbinieku skaits ir mazāks.

Salīdzinājumā ar tīkliem Latvijā, piemēram, “Rimi” vai “Maxima”, preču sortiments atšķiras par 70–80%. “Lidl” Lietuvā piedāvā lielākoties Polijā un Vācijā ražotu produkciju.

Vietējās Lietuvā ražotās produkcijas ir maz, bet, ja ir – tā tiek izcelta īpaši, klāt pieliekot uzrakstu “Pagaminta Lietuvoje” jeb “Ražots Lietuvā”. “Lidl” var iegādāties Lietuvā ražotus dārzeņus, biezpienu, saldos sieriņus un alu. Tiek piedāvāts arī lēts Lietuvā ražots sviests – 170 g paciņa maksā 0,99 eiro (nepilni seši eiro par kilogramu). Salīdzinot ar Latviju, sviestu šeit var nopirkt gandrīz uz pusi lētāk. Pretī “Lidl” ir veikals “Aibe”, mazliet tālāk – lielā “Maxima”. Tajos sviests maksā astoņi līdz desmit eiro kilogramā.

Ir arī Latvijā ražota produkcija – “Ķekavas” vistu spārniņi un Iecavas olas.

Vīnu “Lidl” veikalā var iegādāties apmēram par četriem pieciem eiro pudeli, tomēr piedāvātais klāsts ir neliels. Arī citu preču dažādība nav liela. Alus ražots Vācijā, Polijā un Lietuvā. Lētākā 0,5 l bundža alus maksā 0,39 eiro.

Reklāma
Reklāma

Gandrīz katrs trešais klients veikalā runāja latviski. Edgars Abdullajevs dzīvo Balvos, bet bieži brauc uz Lietuvu gan apciemot radus, gan biznesa darīšanās. “Strādāju tirdzniecībā, tādēļ dodos uz “Lidl” veikaliem, lai novērtētu tirgus situāciju. Šajā veikalā biju arī dienā, kad tas pirmo reizi tika atvērts. Šeit produkti patiešām ir lēti. Īpaši izdevīgi var iepirkt piena un gaļas izstrādājumus, tos importē no Polijas. Lai gan preces ir safasētas un salīdzinoši ar citiem veikaliem lētākas, kvalitāte ir pieņemama. Vienmēr, kad iegriežos “Lidl”, pircēju ir ļoti daudz, pārsvarā seniori. Dienās, kad veikalā tiek piedāvātas lielās akcijas, veidojas garas rindas, jo īpaši lēto preču skaits ir ierobežots,” savu viedokli pauž balvēnietis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.