Lielbritānijas karaliene Elizabete Ii apmeklē dievkalpojumu Sandringemā.

Ziemassvētku dāvanas reizēm ir problēma arī britu karaliskajā ģimenē: muļķīgākie pārsteigumi, ko viens otram sagādājuši un saņēmuši 2

Ziemassvētki šogad solās būt nedaudz citādāki, un tas attiecas arī uz britu karalisko ģimeni. Katru gadu karaliene Elizabete II aicināja ģimenes locekļus svinēt šos gada skaistākos svētkus uz Sandringemas savrupnamu, kur viņi izbaudīja satriecošas pusdienas (ēdienkarte vien bija ko vērta), tradicionāli pirms ēšanas viņi svērās, lai nosvērtos arī pēc tam un saprastu, cik daudz katrs apēdis (muļķīga, bet smieklīga karaliskās ģimenes tradīcija) un apmainījās ar dāvanām.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Varētu šķist, kā gan dāvana var būt problēma, ja tu vari atļauties nopirkt jebko? Taču izrādās, karaliskās ģimenes locekļi viens otram ir raduši dāvināt drīzāk simboliskas nekā vērtīgas dāvanas. Un reizēm tās ir … nu ļoti muļķīgas un smieklīgas.

Tā, piemēram, princis Viljams atzinies, ka tajā laikā, kad viņš bija nesen sācis satikties ar Keitu Midltoni, viņš viņai uzdāvinājis binokli. Neesot īsti bijis skaidrs, ko viņa ar to binokli darīs, bet pieklājīgi pateikusi “paldies.

CITI ŠOBRĪD LASA
Keita Midltone un princis Viljams kopā ar saviem bērniem apmeklē pantomīmas izrādi Londonā

Pati Keita arī izcēlusies ar dāvanu izvēli. Vīra jaunākajam brālim, princim Harijam reiz viņa uzdāvināja lelli “izaudzē savu draudzeni pats”. Tās ir lelles, kuras ievietotas ūdeni kļūst līdz pat 10 reizēm lielākas. Šo dāvanu viņa pasniedza Harijam 2011.gadā – tad viņš vēl nebija saticis Meganu Mārklu.

Savukārt pats princis Harijs reiz savai vecmāmiņai, Lielbritānijas karalienei Elizabetei II uzdāvināja rozā krāsas dušas uzgali, uz kura bija rakstīts “Vai dzīve nav k*****?”.

Pirmajā gadā, kad kopā ar karalisko ģimeni Ziemassvētkus atzīmēja arī Megana, viņa karalienei uzdāvināja rotaļlietu – uz baterijām darbināmu mīksto rotaļlietu kāmi, kurš vēl pie tam arī dziedāja. Elizabetei II dāvana, starp citu, ļoti esot patikusi un viņa par to gardi smējusies.

Šogad karaliene Elizabete II un viņas vīrs, princis Filips, Ziemassvētkus aizvadīs Vindzoras pilī – divatā, kopā ar apkalpojošo personālu, kuri spiesti dzīvot pilī, lai nekontaktētos ar citiem cilvēkiem un tādējādi Covid-19 pandēmijas laikā neapdraudētu 94 gadus veco karalieni un 99 gadus veco princi.

99 gadus vecais princis Filips kopš ļoti ilga pārtraukuma izgājis sabiedrībā

Princis Čārlzs ar sievu Kamillu, kā arī viņa vecākais dēls, princis Viljams ar sievu Keitu un viņu trim bērniem jau publiskojuši Ziemassvētku apsveikumus, kuri šogad ļoti atšķiras no citu gadu vēlējumiem.

Princis Čārlzs ar Kamillu redzami sēžot sava savrupnama puķu dārzā, bet princis Viljams ar Keitu un saviem trim bērniem – princi Džordžu, princesi Šarloti un princi Luisu – savās mājās Norfolkā, kur viņi pavadīja lielāko daļu pandēmijas laika. Arī Kembridžas hercogu fotogrāfijā iztrūkst tradicionālo Ziemassvētku rotājumu – tā vietā viņi visi apsēdušies pie malkas grēdas un sirsnīgi smaida.

Princis Viljams, Keita Midltone un viņu trīs bērni – princis Džordžs, princese Šarlote un princis Luiss.
Foto: SIPA/ SCANPIX/ LETA
Princis Čārlzs un viņa sieva Kamilla.
Foto: AFP/ AP/ REUTERS/ PA/ SCANPIX/ LETA

Šie, visticamāk, ir netieši vēstījumi pasaulei – šogad Ziemassvētki būs citādi: klusi, pieticīgi, bet kopā ar ģimeni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.