Latvijā
Izglītība

Zināmi “Lielās Pūces” un “Mazās Pūces” balvas saņēmēji0

Foto: LETA

Ata Kronvalda fonds (AKF) pasludinājis šā gada “Lielās Pūces” un “Mazās Pūces” balvu ieguvējus – piecas labākās lielās un mazās skolas valstī, vēsta AKF projektu vadītāja Dace Rēķe.

Šogad “Lielās Pūces” balvu saņems Rīgas Valsts 1. ģimnāzija; Daugavpils Krievu vidusskola – licejs; Rīgas Franču licejs; Siguldas Valsts ģimnāzija; Cēsu Valsts ģimnāzija, savukārt “Mazo Pūci” saņems Aglonas vidusskola; Daugavpils Saskaņas pamatskola; Rīgas 89. vidusskola; Rīgas 41. vidusskola; Daugavpils 13. vidusskola.

Šogad “Mazās Pūces” balvai tika vērtētas 147 skolas, bet “Lielās Pūces” balvai – 105 skolas. Ceļojošās balvas pasniegšana paredzēta pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa pirms jaunā mācību gada uzsākšanas.

Pēdējos trīs mācību gadus Mazo skolu reitingā savas vietas pirmajā pieciniekā pastāvīgi saglabājušas Daugavpils Saskaņas pamatskola un Rīgas 41. vidusskola. Lielo skolu reitinga virsotnē turpina atrasties Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un Daugavpils Krievu vidusskola – licejs.

AKF labākos skolu kolektīvus nosaka pēc sasniegumiem skolēnu zinātnisko darbu konferencēs, mācību priekšmetu valsts un atklātajās olimpiādēs un radošajās skatēs. Skolas vērtē lielo (vidusskolēnu skaits ir lielāks par simts) un mazo skolu grupās. “Lielās Pūces” mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

Fonds atzīmē uzcītīgo darbu ar talantīgajiem skolēniem Mazo skolu reitingā Baldones vidusskolā, kas trīs gadu laikā pakāpusies vērtējumā no 25. uz 6. vietu pagājušogad un šogad. Savukārt Lielo skolu reitinga grupā atzinību pelnījusi Rēzeknes Valsts ģimnāzija, kas trīs gadu laikā arī uzlabojusi savus rezultātus – no 36. vietas 2011./2012. mācību gadā, skola šogad ierindojusies 26. vietā.
Pilns reitings skatāms: www.skolureitings.lv

Ceļojošo balvu “Lielā Pūce” pirmo reizi pasniedza 1988./89.m.g. Balvas dibinātāji bija Izglītības ministrija, Jauno zinātnieku un speciālistu padome, jaunatnes firma “Kontakts”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.