Auto un tehnoloģijas

Žūrija: “Māris – normāls vecis…”3


Foto – LETA
Foto – LETA
Ministru prezidents Māris Kučinskis/

Ministru prezidents Māris Kučinskis pērn līzingā iegādājies 2017. gada izlaiduma “Mitsubishi Outlander”, nomainot 2012. gada izlaiduma tādu pašu modeli.

Pagājušajā nedēļā pēc amatpersonu deklarāciju publiskošanas te visapkārt tika sprēgāts par premjera “baigi kruto” privātā auto pirkumu. Papētījām arī mēs “Gada auto” žūrijas biedru pulciņā šo darījumu un secinām šādi.

Auto izvēlē Māris K. ir uzvedies kā viens kārtīgs un gudrs latviešu vecis. Viņš nav līdis vācu premium dārgajos slazdos. Viņa jaunais auto nav pārlieku liels un smags (nepilni 470 cm un pusotra tonna). No taupības viedokļa varēja, protams, būt vēl drusku mazāks, jo Kučinsku ģimene nav liela un arī lauku labumus vai būvmateriālus lielos daudzumos nez vai vadās. Bet pietiekams prestiža līmenis tomēr jāsaglabā. Un garumam ir sava priekšrocība – labāka aerodinamika un mazāks degvielas patēriņš tālākā braucienā (premjera lauku nams nav tuvu).

Saistītie raksti

Lauku nams un vēlme Latvijas vēl tālākus nostūrus brīvdienās apceļot (par to Kučinskis ir stāstījis dažās intervijās) ir prasījusi un pamatojusi pilnpiedziņas izvēli. Tā ir izdevusies laba un lēta. Šajā izmēru kategorijā “Outlander” pat varētu pacīnīties “LA” aizsāktajā sacīkstē par titulu “Lētākais 4×4”. Ir izdevies “palīst” zem 30 000 eiro – pirkums ir par 27 100 eiro. Vai nav tirgotāji bijuši amata spožumam pārlieku pieglaimīgi? Šķiet, ka ne. Cenrāža skaitļi gan ir mazliet augstāki, bet atlaižu akcijas regulāras un ne tikai VIP klientiem pieejamas. Arī Kučinska iepriekšējā auto atpirkuma cena par 10 700 ir vidējiem skaitļiem (sk. ss.com) atbilstoša.

Tātad – labs kārtīga veča pirkums. Lai ripo!

“Mitsubishi Outlander”. Publicitātes foto
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.