Līvānu valdošo politiķu panākumi lielā mērā saistīti ar spējām atrast ietekmīgus partnerus, nevilcinoties to vajadzības gadījumā mainīt. Sākotnēji tā bija Tautas partija, vēlāk  ZZS, tagad “Latvijas attīstībai”.
Līvānu valdošo politiķu panākumi lielā mērā saistīti ar spējām atrast ietekmīgus partnerus, nevilcinoties to vajadzības gadījumā mainīt. Sākotnēji tā bija Tautas partija, vēlāk ZZS, tagad “Latvijas attīstībai”.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Saskatot priekšvēlēšanu aģistācijas pārkāpumus, ZZS pārstāvji vērsušies KNAB 7

Līvānu novadā, organizējot pilsētas 95 gadu jubilejas pasākumiem tieši vēlēšanu nedēļā ar kulmināciju vēlēšanu dienā 5.jūnijā, ir saskatāmas priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu un administratīvā resursa izmantošanas pazīmes, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Līvānu novada domes deputātu kandidāti.

LA
LA.LV
Ziņas
“Kā sievietei viņai trūkst piepildījuma, kā politiķe nesaprot, ko pārstāv!” Kreitusei skarbi nosoda Petravičas pikanto fotosesiju 130
13 stundas
LA
LA
Ziņas
“Mēs kā aitas sekojam un viens otrā redzam tikai ienaidnieku!” Krists un Rēzija Kalniņi pārdomās par mūsdienu sabiedrību 59
14 stundas
LL
Lilija Limane
Stāsti
Bigauņciemā, stiprai ziemeļvakara vētrai plosoties, jūra ar lielu paisumu izskaloja kareivju līķus 12
2 dienas
Lasīt citas ziņas

ZZS pārstāvji vērsušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lūdzot situācijas izvērtēšanu.

“Par vēsturisku tradīciju Līvānos izveidojušies pilsētas svētki, kas vienmēr iepriekš tikuši rīkoti jūlija vidū – laikā, kad cilvēkiem ir aktīvā atvaļinājumu sezona. Pēkšņi uzzinām, ka pilsētas svētki, stipri mainītā formātā, negaidot epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanos, notiks pirmsvēlēšanu nedēļā – no 2021.gada 31.maija līdz 7.jūnijam,” apgalvoja ZZS deputāta kandidāte Līga Bulmeistere.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nenoliedzot pozitīvu iespaidu gādāšanas nepieciešamību cilvēkiem grūtajā pandēmijas laikā, ZZS radies jautājums, kāpēc mainīta ilggadējā tradīcija rīkot pilsētas svētkus jūlija vidū, “īpaši situācijā, kad koronavīrusa Covid-19 pandēmija negrasās atkāpties”.

“Ja pat atsauce uz Līvānu dibināšanas datumu – 7.jūniju -, kas iepriekš nav bijis būtisks, kādēļ svētki netiek organizēti īstajā jubilejas nedēļā – no 7. līdz 13.jūnijam?” jautā Bulmeistere.

Viņa skaidroja, ka arī pagājušajā gadā pilsētas svētki kā vienmēr tika plānoti jūlija vidū, taču epidemioloģiskie ierobežojumi neļāva svētkus sarīkot un tie tika atcelti, vienlaikus paziņojot par gaidāmo tikšanos 2021.gada jūlijā – Līvānu 95.dzimšanas dienā.

“Uzskatām, ka viens no sarakstiem – “Latvijas attīstībai” (LA), kur no 18 deputātu kandidātiem lielākā daļa ir saistīti ar pašreizējo novada domi vai pašvaldības iestādēm, veic negodīgu priekšvēlēšanu kampaņu, kas izpaužas kā iespējami priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumi, jo mūsu ieskatā viennozīmīgi priekšvēlēšanu aģitācijā prettiesiski tiek izmantots pašvaldības administratīvais resurss un finanšu līdzekļi,” pausts ZZS paziņojumā.

Pēc deputātu kandidātu domām, negodīgā prakse rada ne tikai nevienlīdzīgus apstākļus citu sarakstu kandidātiem, bet arī pamatotas šaubas par šādas rīcības tiesiskumu.

“Tāpat cilvēku veicinoša pulcēšanās jāskata arī no epidemioloģiskā viedokļa un ar to saistītajiem riskiem. Ja ņem vērā, ka iepriekšējie pilsētas svētki tika atcelti epidemioloģiskās situācijas dēļ, tad jūlija vidū epidemioloģiskā situācija dēļ vakcinācijas tempu kāpinājuma visai ticami varētu būt labāka nekā šobrīd,” uzsvēra ZZS.

Politiskā spēka ieskatā “nav nekādu citu loģisku un ticamu iemeslu pilsētas svētku pārcelšanai uz pēdējo priekšvēlēšanu nedēļu ar masveidīgāko pasākumu organizēšanu 5.jūnijā, kas ir vēlēšanu diena, kā esošo pašvaldības amatpersonu neslēpta vēlme prettiesiskā veidā veikt priekšvēlēšanu aģitāciju pirms pašām vēlēšanām”. Tāpat šajā gadījumā tiek izmantoti šim nolūkam neatļauti resursi – pašvaldības budžeta līdzekļi -, uzskata ZZS.

Tādēļ politiskais spēks lūdz KNAB pārbaudīt, vai atsevišķu ar Līvānu novada domi cieši saistītu amatpersonu vai to grupas, kas veido kandidātu sarakstu LA Līvānu novadā, rīcībā nav noziedzīga nodarījuma vai pārkāpuma sastāva.

Savukārt Līvānu novada domē, ko vada no ZZS ievēlētais Andris Vaivods, kurš šogad vēlēšanās startēs LA sarakstā, aģentūrai LETA komentēja, ka pašvaldībai ir dažāda veida tradīcijas pilsētas svētku organizēšanā. Piemēram 2020.gadā pilsētas svētki Covid-19 pandēmijas dēļ netika rīkoti vispār, bet iepriekšējos gados svētki ir rīkoti gan jūnijā, gan jūlijā.

“Šogad Līvānu pilsētas svētki tiek svinēti, sagaidot pilsētas 95.gadu jubileju, kopš Līvāniem tika piešķirtas pilsētas tiesības, tā laika Latvijas valsts prezidentam Jānim Čakstem 1926.gada 7.jūnijā izsludinot Saeimas pieņemto likumu “Par pilsētas tiesību piešķiršanu Ainažu, Līvānu un Madonas miestam”,” pamatoja domē.

Likuma izsludināšanas datums arī esot pamatojums svētku nedēļas norisei no 31.maija līdz 7.jūnijam.

Tāpat vietvara norāda, ka svētku norišu rīkotājs ir Līvānu novada pašvaldība un tās iestādes, nevis kāda politiskā partija. Jubilejas norišu organizēšanai pašvaldībā ar rīkojumu ir izveidota darba grupu, kurā strādā pārstāvji no kultūras iestādēm un pašvaldības administrācijas – kultūras centra, jauniešu iniciatīvu centra “Kvartāls”, novada centrālās bibliotēkas, Līvānu stikla un amatniecības centra, pašvaldības saimnieciskā nodrošinājuma daļas. Aprīļa Līvānu novada domes sēdē domes deputāti vienbalsīgi lēma atbalstīt finansējuma piešķīrumu pilsētas jubilejas norisēm – vides objektiem “Strūklaku šovs” un vides instalācijai “Līvāni”. Tika pārrunāti arī organizatoriskie jautājumi, īpaši akcentējot “Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma” normu ievērošanu.

“Jubilejas pasākumu rīkošana nav attiecināma uz 5.jūnija vēlēšanām, un Līvānu novada pašvaldība kategoriski noraida ZZS pausto par amatpersonu iespējamu aģitācijas veikšanu svētku norišu laikā,” uzsvēra domē.

Tāpat nevienam no četriem novadā vēlēšanām pieteiktajiem partiju sarakstiem netiks sniegta iespēja veikt priekšvēlēšanu aģitāciju svētku norišu laikā. Lai to nodrošinātu, svētku norises uzraudzīs apsargi un pašvaldības kārtībnieks. Informācija par svētku aktivitāšu norisi ir sniegta arī Valsts policijai un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam.

Lai nodrošinātu likuma ievērošanu, izvairītos no provokācijām un novērstu potenciālos riskus priekšvēlēšanu periodā publisko norišu, tai skaitā svētku jubilejas nedēļas laikā, Līvānu novada Kultūras centra vadība jau pirms vairākām nedēļām ir telefoniski un rakstiski sazinājusies ar KNAB un konsultējies par norišu gaitu un nosacījumiem, lai netiktu pārkāpts priekšvēlēšanu aģitācijas likums.

Svētku nedēļas laikā nav plānotas ne domes vadības, ne deputātu kandidātu piedalīšanās vai uzrunas nevienā no pilsētas jubilejas svētku aktivitātēm.

Apbalvojumu “Līvānu Goda pilsonis”, “Līvānu novada domes Atzinības raksts” individuāla pasniegšana, kā arī ziedu nolikšana pie Līvānu Atbrīvošanas pieminekļa kopā ar pašvaldības amatpersonām ir plānota tikai pēc pašvaldību vēlēšanām – 7.jūnijā.

“Svētku norises visas nedēļas garumā tiek plānotas tieši epidemioloģisko apsvērumu dēļ, lai nodrošinātu iedzīvotāju drošību un nenotiktu pulcēšanās. Visas norises nedēļas garumā ir apmeklējamas individuāli vai mājsaimniecību ietvaros,” apgalvoja domē.

SAISTĪTIE RAKSTI

Tāpat tiek solīts, ka pasākumi notiks valstī noteikto epidemioloģisko prasību robežās, ievērojot epidemioloģisko protokolu, tikai brīvā dabā un pastaigu formātā, kuru laikā būs iespēja vērot vides objektus, instalācijas, izstādes. Svētku norises saistītas ar dažādu vides objektu izvietošanu pilsētas teritorijā, sporta aktivitātēm, kurās var piedalīties individuāli vai mājsaimniecību ietvaros, amatnieku un mājražotāju tirgus organizēšanu pieļaujamajos apmēros un ievērojot visus drošības nosacījumus, kā arī ar pilsētu saistītas aktivitātes sociālajos tīklos.

“Līvānu novada pašvaldība ir detalizēti izvērtējusi ikvienu pilsētas svētku aktivitāti, lai netiktu pārkāpti ne epidemioloģiskās drošības pasākumi, ne priekšvēlēšanu aģitācijas likuma normas,” uzsvēra domē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
“Kā sievietei viņai trūkst piepildījuma, kā politiķe nesaprot, ko pārstāv!” Kreitusei skarbi nosoda Petravičas pikanto fotosesiju 130
13 stundas
LA
LA
Ziņas
“Mēs kā aitas sekojam un viens otrā redzam tikai ienaidnieku!” Krists un Rēzija Kalniņi pārdomās par mūsdienu sabiedrību 59
14 stundas
LL
Lilija Limane
Stāsti
Bigauņciemā, stiprai ziemeļvakara vētrai plosoties, jūra ar lielu paisumu izskaloja kareivju līķus 12
2 dienas
IM
Ingūna Mieze
Ziņas
Kūdras izmantošanu dārzkopībā būtu jāizbeidz. Vai atrasts aizstājējs? 37
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Politiķe Ramona Petraviča ļāvusies erotiskai fotosesijai vīriešu žurnāla lappusēs 188
2 dienas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
Omicron – jaunais kovida paveids, par ko brīdina PVO un ECDC 124
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Kā starptautiskajā izstādē “EXPO 2020” Dubaijā aizvadīta Latvijas nacionālā diena 12
10 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
“Briti” sapņo, ka viņu valsti vadītu Putins. Kā anonīmi interneta komentāri kļūst par ziņām vienā no ietekmīgākajiem propagandas medijiem 69
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
Naktī valsts lielāko daļu pārklās sniegs, stiprāk snigs Talsu un Tukuma novadā 4
15 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Stāsti
“Mājas Viesis” – uzticams sarunbiedrs arī turpmāk
22:23
LE
LETA
Ziņas
Omicron – jaunais kovida paveids, par ko brīdina PVO un ECDC 124
21:29
LE
LETA
Ziņas
Lielbritānijā, Vācijā un Itālijā apstiprināti pirmie inficēšanās gadījumi ar Covid-19 jauno Dienvidāfrikas paveidu 29
21:24
LA
LA
Ziņas
“Mēs kā aitas sekojam un viens otrā redzam tikai ienaidnieku!” Krists un Rēzija Kalniņi pārdomās par mūsdienu sabiedrību 59
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Kā sievietei viņai trūkst piepildījuma, kā politiķe nesaprot, ko pārstāv!” Kreitusei skarbi nosoda Petravičas pikanto fotosesiju 130
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tad par bērnu vakcināciju nebūtu jādomā!” Circene uzsver, kāda kļūda Latvijā pieļauta 124
14 stundas
IA
Ieva Alberte
Ziņas
Vācijā skolās mācīs makšķerēt, dzīvnieku aizstāvji nosoda, ka “bērniem māca nogalināt” 71
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
RAKUS un PSKUS atklāj, cik darbinieki atlaisti Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ 48
20 stundas
LE
LETA
Ziņas
TM atsaka Lembergam izmaksāt kaitējuma kompensāciju par iepriekšējiem amata ierobežojumiem 321 468 eiro apmērā 29
14 stundas
AT
Andris Tiļļa
Praktiski
FOTO. Ādamsonu dzimtas dārgums pie simtgadīgā ozola. Kā dzīvoja galdnieks, kurš gatavoja mēbeles Ulmanim un Benjamiņai?
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Nevienam neinteresē medijs, kuru lasa viens cilvēks,” Rajevskis par žurnālistikas problēmām Latvijā 22
Ekskluzīvi 18 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Pašlaik satrauc cietušo ģimenes!” “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Buks par ugunsgrēka zaudējumiem vēl nedomā 10
20 stundas
LE
LETA
Ziņas
Opozīcija prasa uzdot valdībai izpildīt Saeimas lēmumu par OIK atcelšanu 24
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
Brāļi Šici izcīna uzvaru otrajā Pasaules kausa posmā; Bots/Plūme piedzīvo kritienu 4
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kanādā “antivakseriem” par vēršanos pret mediķiem draudēs kriminālatbildība 90
20 stundas
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Vienmēr, kad šādi cilvēki aiziet, ir sajūta, ka kaut kas pasaulē mainās.” Atceroties Mārtiņu Braunu… 16
22 stundas
LE
LETA
Ziņas
ECDC: Jaunais Covid-19 variants rada “augstu vai ļoti augstu” risku Eiropai 92
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Radio Marija” vadītājs: “Kovida laikā reizēm lūgšana ir pēdējais salmiņš” 21
22 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Rīga – bez atkritumiem? Ko nozīmē galvaspilsētas pievienošanās “Zero Waste City” programmai 14
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Pētnieks: Baltkrievija neriskētu attīstīt bruņotu konfliktu ar NATO dalībvalstīm 25
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Romāns Meļņiks: “Ticība interneta saturam ir arvien mazāka” 21
1 diena
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Kādus soļus valdība spērusi pretī uzņēmējiem, pašnodarbinātajiem un autoratlīdzību saņēmējiem? 11
1 diena
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Dēls, liecinot tiesā: “Man vairs nav ne tikai tēva, bet arī mātes.” Jaunjelgavas lauku sētas traģēdija 42
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Slimnīcā sanitārs saņem vairāk nekā pedagogs skolā.” Kreituse vērtē 2022. gada valsts budžetu 161
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Talsos domes vadībai algu palielina pat par 450%, aizmirstot par darbiniekiem 59
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Šobrīd zaļais sertifikāts ir izgāzts no zinātniskā viedokļa.” Ekonomists Krusts par vakcinācijas ietekmi uz Covid-19 izplatības ierobežošanu 109
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Upaciers: Daļa valsts sektorā strādājošo pieraduši, ka viss kaut kā pats no sevis atrisināsies 49
1 diena