×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

10 lietas, ko personāla atlases speciālists tev nepasaka (5)

1. Svarīgi ir it kā sīkumi

1no11
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Foto – Shutterstock

“Saskarsmē mēs daudzas lietas vērtējam, bet, izrādot empātiju pret otru cilvēku, vienkārši nepasakām. Tā ir arī ar personāla atlases speciālistiem, kuri intervijas laikā vērtē ne tikai to, kā atbildi uz jautājumiem, bet arī to, kā izskaties, uzvedies un kādas personības īpašības iezīmējas.

Nereti pēc darba intervijām šķiet, ka viss ir kārtībā un tā noritējusi veiksmīgi, tomēr atlases speciālists ir citās domās. Viņš vienmēr izvērtēs katru sīkumu, tāpēc pirms intervijām arī pašam būtu jāpievērš uzmanība katrai niansei, sākot ar izturēšanos un beidzot ar apģērbu” stāsta speciālistu darba portāla Cvmarket.lv mārketinga menedžere Inga Daliba.

 1. Svarīgi ir it kā sīkumi
 2. Pievērs uzmanību savam apģērbam
 3. Nepārcenties ar smaržām
 4. Acu kontakts
 5. Rokasspiediens
 6. Sarunas stils
 7. Neaizmirsti, kurš ir intervētājs
 8. Koncentrējies uz sarunu un izrādi interesi
 9. Iespēju robežās sasveicinies ar visiem
 10. Ievēro mēra sajūtu
 11. Laiks pēc intervijas

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Piekrītu abiem komentāriem un tam, ka Latvijas teritorija tiek plānveidīgi atbrīvota no iedzīvotājiem. Jau 20 gadus un ļoti sekmīgi! Slēdz lauku slimnīcas, slēdz mazās skolas, likvidē dzelzceļa līnijas (piemēram, Rīga-Ērgļi), samazina autobusu satiksmi. Jaunieši pēc skolas beigšanas dodas darbā uz Rīgu, un pēc kāda laika – uz ārzemēm. Jo ne tikai laukos, bet arī Latvijas mazpilsētās nav brivu darba vietu.
  Runājot par darba meklēšanu, atcerieties savu pieredzi un aptaujājiet draugus un paziņas, kā viņi atrada darbu? Parasti – caur pazīšanos. Ne jau tāpēc, ka visur pastāv blatu sistēma, bet tādēļ, ka darba devējam vajag darbiniekus, uz kuriem var paļauties. Tādēļ izmanto neatkarīgu cilvēku rekomendācijas. Viena psiholoģiska nianse – cilvēks, kurš labi strādā, parasti nav daiļrunīgs, bet runā īsi (ja vien runāšana nav viņa profesijas daļa). Toties tie, kas skaisti runā, nereti tālāk par runāšanu netiek. Vislabāk ir paskatīties, kā cilvēks strādā. Un tad nav no svara, kāda piegriezuma viņam žakete. Ir profesijas, kurās ļoti labi strādā intraverti cilvēki (piemēram, grāmatveži, datorspeciālisti, matemātiķi, eksakto ziņātņu pārstāvji). Intravertam cilvēkam skaista ģērbšanās un sevis pasniegšana nav stiprā puse. Toties galva var strādāt izcili labi! Uz prezentāciju lai iet ekstraverts, histeroīdais personības tips, kuram patīk uzvesties kā pāvam, un viņš visu krāšņi pasniegs. Bet reālo darbu paveiks un idejas ģenerēs intraverts.

  • Atkal mīti par intravertiem. Tas, ka cilvēkam nepatīk visiem pēc kārtas stāstīt par sevi un muldēt tukšu, nebūt nenozīmē, ka šis cilvēks nevar būt perfekts prezentāciju pasniedzējs. Gluži otrādi – daudzi histēriskie muldoņas ir slikti prezentētāji, jo klausītājiem nepatīk ūdens liešana un pāva gozēšanās auditorijas priekšā.
   Savukārt mājieni par to, ka intraverts nejēdz sakarīgi ģērbties, ir tizluma kalngals. Albert, tu neesi gudrs, piedod par tiešumu.
   Bez tam, nu nevar cilvēks bez speciāliem psiholoģiskiem testiem (un atbilstīgas kvalifikācijas) pareizi noteikt, vai nepazīstams cilvēks ir intraverts vai ekstraverts, ja vien nav reti sastopams galējs variants. Tāpēc saistībā ar tēmu par darbinieku meklēšanu šādas runas par intravertiem un ekstravertiem ir tukša pļāpāšana.

 2. Galvenā lieta, ko personāla atlases speciālists tev nepasaka, ir tā, ka lielākā daļa (!) amatu konkursu ir FIKTĪVI, jo uz attiecīgo amatu pieņemamais cilvēks ir 100% zināms jau pirms konkursa, bet šis konkurss tiek rīkots tikai tāpēc, ka tā pēc likuma vajag.
  No tā izriet otra lieta, ko tev nepasaka personāla atlases speciālists – viņu profesija ir liekulīga. Labu darbu var dabūt lielākoties caur pazīšanos, nevis ar personāla atlases speciālista starpniecību. Savukārt, ja nemeklē labu darbu, bet esi gatavs strādāt slikti atalgotu darbu, tad gluži tāpat personāla atlases speciālists nav vajadzīgs, jo tādā darbā tev paņems uzreiz.
  Nu un trešā lieta, ko tev nepasaka personāla atlases speciālists – viņi ar šādiem rakstiem vienkārši reklamē savu profesiju; šādi raksti ir paredzēti ne jau darba meklētājiem, bet gan darba devējiem, lai tiem radītu iespaidu, ka personāla atlases speciālista pakalpojums ir viņiem vajadzīgs.
  Ziniet – nav vajadzīgs. Jebkurš sociāli pieredzējis un domājošs cilvēks spēj atrast un pieņemt darbā cilvēkus ne sliktāk par šiem liekēžiem.

  • Absolūti precīzs raksturojums par darba tirgu valstī un pēc būtības nevajadzīgajiem personālatlases speciālistiem.Personālspeciālistu pienākumus tikpat labi var veikt arī lietveži,juristi.Bieži paši personālatlases speciālisti vai šīs sfēras firmas ir visai vājā kvalifikācijā (toties augstprātība un likteņlēmēja uztvere pārākumā), jo nezina kādi procesi vai procesu daļas izpildāmas attiecīgiem amatiem, kuru konkursus rīko.Speciāli papētīju sistēmu, konkursus – personāpolitikā valstī nepieciešamas fundamentāli kardinālas pārmaiņas.Un visas problēmas sākas ar to, ka NAV PROFESIONĀLAS VADĪBAS KVALITĀTES (sistēma!) un atbilstība visām prasībā, kas noteiktas profesiju klasifikatorā un attiecīgi izrietošajos profesiju standartos.Lielākoties standarti profesiju klasifikatoram pat nav izstrādāti, lai gan vismaz 2 x gadā profesiju klasifikatoru darba devējiem ir tiesības grozīt vai papildināt!!!Un kur vēl tā “saāķēšana” ar izglītības sistēmu.Tas, ka valstī ir dubultstandarti darba tirgū – tas ir pierādīts, līdz ar to arī sabiedrības šķelšana savējos un “zemākas” klases iedzīvotājos.Nav jābrīnās, ka šie iemesli ir tautas migrācijai uz ārvalstīm.No malas izskatās, ka Latvijas teritorija plānveidīgi nevardarbīgi tiek attīrīta no iedzīvotājiem, atbrīvojot teritoriju kaut kam citam….

  • Piekrītu 100×100%

Draugiem Facebook Twitter Google+