×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. jūnijs, 2013
Drukāt

12 iedarbīgi veidi, kā smelties enerģiju no dabas

LETALETA

Visapkārt zied, smaržo un pamazām briedina augļus. Ir īstais brīdis spēka gūšanai. Vasaras saulgriežos smelt, vasaras dvēseli saprast un sevī paturēt. Dabas simfonija ielīksmo un nebeidz pārsteigt.

 

 

10 minūtes prom no galda

Satraukuma brīdī vajag sev nevis censties iegalvot: esmu mierīgs, bet to parādīt – ērti apsēsties, dziļi elpot. Smadzenes saprot – ja ķermenis atbrīvots, tātad viss kārtībā.

Nepatīkamākos un grūtākos darbus ieteicams paveikt, cik vien ātri iespējams. Atlikti tie sēž prāta kaktiņā un noēd enerģiju, ko varētu tērēt produktīvāk.

Garlaicība un slinkošana deldē enerģiju, bet mērena slodze uzlādē. Lai mazinātu skumjas un stresu, vairāk jākustas. Pat 10 minūšu pastaiga, kuras laikā ļaujam sev atslēgties no domām par pienākumiem un darāmo, vairo spēkus, atbrīvo no trauksmes.

 

Nenokavēt rasu!

Nogulēt rīta stundas nozīmē liegt sev iespēju tikt pie gudrības, spēka, skaistuma un veselības. Jūnija spēka koncentrāts ir rīta rasa. Jo agrākā rasā mazgājas, jo skaidrāks prāts, savukārt vēlā rasa spēcina fizisko ķermeni.

Dievišķa enerģija ir Jāņu nakts rasā. To var pat savākt. Tas jādara īsi pirms saullēkta, uzmanīgi ietraušot stikla traukā un uzliekot vāku.

Ar šādu rasas konservu var ārstēt dažādus izsitumus un acu kaites. Zinātāji teic – Jāņu rasa arī pēc gadu ilgas glabāšanas ir tikpat dzidra kā vākšanas brīdī.

 

Nomazgājamies ar Sauli

Izmēģinām ūdens spēku, ko papildinājusi Saules enerģija. Pavisam vienkārši – saulainā dienā izliekam zem klajas debess toveri ar ūdeni, lai sasilst, un vakarā noskalojamies. Ja nav dārza, novietojam trauku uz balkona, lodžijas, kaut vai uz palodzes pie atvērta loga. Galvenais, lai ūdeni apspīdētu Saule. Šādi varam mazgāt gan savu fizisko veidolu, gan sadraudzēties ar pirmatnējo uguns enerģiju. Tā harmonizē un ļauj justies labi.

 

Zemes šūpuļa spēks
Vitagulj

Jūnijs ir piemērotākais laiks zemes enerģijas uzņemšanai. Apguļamies un iztēlojamies, ka elpojam vienā ritmā ar zemi, it kā pilnībā saplūstam ar to. Ieelpa un izelpa, atkal ieelpa un izelpa – zeme mūs šūpo. Šādi pamodinām šūnu atmiņā to izjūtu, kas pārņem šūpulī gulošu bērnu. Tā ir arī saikne ar Māti Zemi – spēks, kas palīdz justies stabili un mierīgi pat sarežģītās situācijās.

 

3×9 augu vēstījums

Pirms Jāņiem dodamies pļavās pēc trejdeviņu augu pušķīša. Veidojam to mazu un kompaktu.

Pirmos deviņus augus vācam ar vēlējumiem sev: man ir laba veselība, jūtos labi.

Nākamie deviņi attiecas uz citiem – radiem, draugiem, kaimiņiem. Nevienam nevajadzētu vēlēt konkrētus labumus, jo nezinām taču, kas pienākas pat vistuvākajam. Pietiek, ja domās gribam, lai viņi ir laimīgi.

Trešais deviņnieks – par savu ielu, pilsētu, ciemu, Zemi, Visumu.

Šāda meditācija veido savdabīgu enerģētisko piltuvi. Jo pozitīvākas un plašāka atvēziena domas no tās izstaro, jo piesātinātākas vēršas atpakaļ.

Pušķīti, kurā katrs augs un zieds ir atšķirīgs, ziedojam ugunij – ar lūgumu šo vēstījums nodot Visumam.

 

Miega zāles pēdās

Pirms gulētiešanas ieteicams pamasēt tā dēvēto nieru punktu. Tas atrodas uz kājas pēdas starp īkšķa spilventiņu un pārējās pēdas spilventiņu. Masējam ar plaukstas viduci pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Šādi iespējams attīrīties no sliktajām enerģijām, kas uzkrātas dienas laikā. Miegs pēc tam būs salds un dziļš.

 

Stop zīme pļāpīgajiem

pljaapaJa vienā kabinetā strādā vairāki cilvēki, nereti cits citam mēdz traucēt. Kāds uzsācis darbu, kas prasa iedziļināšanos, bet otram tieši tai brīdī gribas pārrunāt jaunākos notikumus. Tādēļ ir vērts ieviest signālu, kura nozīmi zinātu visi. Piemēram, izgatavot stilizētu stop zīmi, ko tādā brīdī novietot uz galda. Tā kalpotu kā paziņojums – šobrīd daru ko patiešām ļoti svarīgu, nevēlos tikt traucēts. Turklāt tādu drīkst izlikt vien pāris stundas dienā, nevis allaž turēt uz galda.

 

 

 

 

Jāņu uguns aplis

Uguns klātbūtnē vajag lūgt dabai piedošanu par visu, ko savā egoismā esam tai nodarījuši pāri. Dvēseles vēstījumā sakūstot ar dzirkstelēm, kas uzšūpojas līdz debesīm, vairs neesam tikai maza lāsīte vai puteklītis.

Topam par daļu no tā dievišķā veseluma, kas dzīvo pēc lielās harmonijas likumiem.

Apkārt ugunij sastājamies aplī, sadodamies rokās un, paskatoties blakusstāvētājam acīs, pasakām viņam trīs labus vārdus. Tādā brīdī arī visskarbākie nebeidz brīnīties, cik daudz labestības un maiguma sevī glabājuši.

 

Treniņš ārpus sporta zāles

Veselībai derīgi ir trenēt maņas dabā. Vērot, ieklausīties, pasmaržot, sajust. Nekas, ja nav laika vai iespējas doties uz laukiem – to var veikt arī pilsētā. Katrs koks, ikviena mazā puķīte, kas izspraukusies caur asfaltu, taču satur dzīvības garu jeb enerģiju.

Sajušana ar visām maņām aktivē smadzenes, palīdz līdzsvarot to labās un kreisās puslodes darbību.

Piemēram, dzirdes treniņš var notikt šādi: aizveram acis un klausāmies, mēģinām pēc iespējas vairāk sadzirdēt, kas runā dabā. Esam tik ļoti notrulinājušies ar mākslīgi radītām skaņām, ka dabiskās slīd garām neuztvertas, taču tieši tās spēj vairot iekšējo līdzsvaru.

 

15 minūtes stundā

Intensīvi mācoties vai strādājot, noteikti jāatvēl brīdis atpūtai. Daudz dzirdēts par tā dēvēto 15 minūšu gulēšanas metodi – snaudas laiku, kas ieteicams dienā.

Taču, lai atpūta būtu pilnvērtīgāka, tā jāorganizē pareizi. Kopumā vajadzēs stundu: 15 minūtes paguļam, pēc tam ieejam dušā vai citādi atsvaidzināmies ar ūdeni, paēdam siltu maltīti. Atlikušo stundas daļu padara kaut ko, kas nav saistīts ar obligāti veicamo.

 

Trenējamies runāt līdzībās

Izpētīts, ka visprecīzāk uztveram informāciju, kas izsacīta līdzībās. Tās tēlainums iedarbojas uz smadzeņu labo puslodi – radošuma zonu, ļaujot situāciju aptvert vienā acumirklī. Racionālajam prātam vajag sīku tēmas pieteikumu, izklāstu un analīzi.

Mācāmies paust domu tā, lai netrūktu ne salīdzinošas tēlainības, ne precīzu faktu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+