Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
14. septembris, 2016
Drukāt

1486. gada 14. septembrī

14sept_Agripa_2

Pirms 530 gadiem, 1486. gada 14. septembrī, Netesheimā pie Ķelnes vidējas rocības aristokrāta ģimenē piedzima filozofs, ārsts, jurists, mistiķis un okultists Heinrihs Kornēlijs Agripa.

Kā renesanses laikmetā zinātņu vīriem ierasts, arī Kornēlija Agripas interešu loks bija ārkārtīgi plašs. Tomēr visvairāk viņu interesēja alķīmija un okultisms; tāpat līdz mūsdienām nonākušais, ievērojamākais viņa sacerējums “Par okulto filozofiju” (“De Occulta Philosophia”). Johanam Volf­gangam Gētem šī leģendārā personība kalpoja par prototipu, sacerot “Faustu”, arī Mērija Šellija šo to no Kornēlija Agripas izmantoja “Frankenšteinā”. Alķīmiķis bija ieredzēts valdnieku galmos, taču laikabiedri baumoja, ka viņš zināšanu dēļ pārdevis dvēseli sātanam. Līdzīgi apgalvoja, ka daži no viņa sacerējumiem esot apveltīti ar dēmonisku spēku – ļaudis, tos lasot, aizejot bojā.

Pievienot komentāru

Britu eksministrs: Krievija iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās (2)Tam, ka Krievija tiešā veidā iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās, ir skaidras liecības, Lielbritānijas parlamentā paziņojis bijušais Eiropas lietu valsts ministrs Kriss Braients. Nule
Draugiem Facebook Twitter Google+