Mobilā versija
+2.9°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
29. februāris, 2012
Drukāt

1792. gada 29. februārī

29feb_rosini_2

Pirms 220 gadiem, 1792. gada 29. februārī, itāliešu mūziķa ģimenē piedzima komponists Džoakīno Rosīni. Viņa operas ”Seviļas bārddzinis” un ”Pelnrušķīte” jau kopš 19. gadsimta beigām ieņem stabilu vietu pasaules operteātru repertuāros, lai gan sarakstīšanas brīdī tās neko vairāk par viduvēju ievērību neguva.

Skaņdarbu melodiskuma dēļ par ”itāliešu Mocartu” dēvētais Rosīni mūža laikā sarakstīja 39 operas, kā arī garīgās un kamermūzikas skaņdarbus. Komponista karjera attīstījās ļoti strauji, un 21 gada vecumā viņš jau tika uzskatīts par iecienītāko operu komponētāju Itālijā, kura sacerējumus gaidīt gaidīja Venēcijas, Milānas un Neapoles teātros.

 

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+