Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
16. augusts, 2016
Drukāt

1906. gada 16. augustā

16aug_Mednis_2

Pirms 110 gadiem, 1906. gada 16. augustā, Valkas apriņķa Jaunlaicenē skolotāja ģimenē dzimis koristu mīlētais diriģents Haralds Mednis, četru Dziesmu svētku virsdiriģents un divkārtējais goda virsdiriģents.

Viņa princips bija: “Dziedāt var visi, un jādzied katram. Jāpalīdz tik, lai viņš to var darīt.” Mednis vadījis tādus pazīstamus korus kā vīru kori “Dziedonis” un “Tēvzeme”, arī LU vīru un jauktos korus. Par savu muzikālo darbību divas reizes apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni – vispirms 1937. gadā, tad 1995. gadā. Jaunībā sapņojis kļūt par astronomu un sācis studēt LU, taču, kad nomira tēvs, nācās pārņemt viņa darbu un kļūt par skolotāju Lazdonas skolā, diriģēt Lazdonas draudzes kori un spēlēt ērģeles baznīcā. Tā interese par zvaigznēm pārvērtās interesē par mūziku.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+