Mobilā versija
Brīdinājums +27.2°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
12. februāris, 2015
Drukāt

1915. gada 12. februārī

12feb_Zabaki_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 12. februārī, gubernatora vietas izpildītājs Podoļinskis Rīgas un Rīgas apriņķa iedzīvotājiem pasludināja “obligātoriskos noteikumus”, kuru pirmais punkts vēstīja: “Aizliegts izlietot zaldātu zābakiem derīgu ādu priekš kaut kādiem citiem apaviem vai priekšmetiem privātai pārdošanai”.

Karavīru zābakiem domāto ādu aizliedza uzpirkt privātpersonām un uzņēmumiem, ja vien tiem nebija īpašu pilnvaru. Tāpat zābakiem derīgās ādas tika aizliegts dot un ņemt ķīlā. Par šo noteikumu pārkāpumu draudēja naudassods vai ieslodzījums cietumā līdz trim mēnešiem. Āda apaviem bija tikai viena no lietām, kā trūkumu Krievijas impērijas iedzīvotāji sāka izjust, kaut kopš kara sākuma nebija pagājis pat gads. Rīgā un citviet asi trūka akmeņogļu un izejvielu rūpnīcām, bija ieviesti dažādi ierobežojumi pārtikas tirgošanai, saira līdzšinējā apgādes sistēma. Tas viss apliecināja impērijas ekonomisko un administratīvo negatavību karam.

Pievienot komentāru

Sapratu, ka te galvenais ir "stabilitāte" – Smiltēns izstājas no cīņas (2)Līdzšinējais “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Viņš pametīs partiju un arī “Vienotības” frakciju Saeimā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+