Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
15. decembris, 2015
Drukāt

1915. gada 15. decembrī

15dec_Strelnieki_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 15. decembrī, literāts Edvarts Virza “Jaunākajās Ziņās” dalījās iespaidos par dažas dienas iepriekš latviešu strēlnieku pozīcijās Pierīgā piedzīvoto:

“Pozīcijās ir tik spirgts gars, ka pat lielākajam pesimistam vajag mainīt savus uzskatus par to, ko mums nākotne var nest.” Jūsmošanu par “glītajiem dzīvokļiem”, kādus labi paēdušie karavīri sev esot izbūvējuši ierakumos, gan var norakstīt kā propagandu. “Starp brašajiem strēlniekiem bija redzams arī kāds maza auguma zēns, pēc izskata tikai kādus 13, bet “vīrs”, krūtis izgāzis, lepni pastāvēja uz to, ka esot 16 gadus vecs. Esot bēglis no Ventspils apgabala un tagad te jūtoties kā mājās,” tālāk raksta Virza. Vācu pozīcijās, kur laiks ritēja pēc jaunā stila, tikmēr jau svinēja Ziemassvētkus. Vācieši virs savām pozīcijām bija pacēluši plakātus ar apsveikumiem pretiniekiem svētkos. Krievu pusē uz to atbildēja ar niknu artilērijas uguni.

Pievienot komentāru

Rietumu sabiedrībās populisma sezona, notikušo Itālijā komentē eksperts (1)Pašlaik nevajadzētu pārspīlēt ar prognozēm par Itālijā notikušā referenduma sekām, jo Rietumu sabiedrības ir nonākušas “salīdzinoši lielā populisma sezonā”.
Pārsteigums! Taksometrā atrod "Kinder Surprise" olu ar narkotikāmRīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieki taksometrā pie taksista un trim pasažieriem atradusi "Kinder Surprise" olu ar narkotikām.
Draugiem Facebook Twitter Google+