Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
15. decembris, 2015
Drukāt

1915. gada 15. decembrī

15dec_Strelnieki_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 15. decembrī, literāts Edvarts Virza “Jaunākajās Ziņās” dalījās iespaidos par dažas dienas iepriekš latviešu strēlnieku pozīcijās Pierīgā piedzīvoto:

“Pozīcijās ir tik spirgts gars, ka pat lielākajam pesimistam vajag mainīt savus uzskatus par to, ko mums nākotne var nest.” Jūsmošanu par “glītajiem dzīvokļiem”, kādus labi paēdušie karavīri sev esot izbūvējuši ierakumos, gan var norakstīt kā propagandu. “Starp brašajiem strēlniekiem bija redzams arī kāds maza auguma zēns, pēc izskata tikai kādus 13, bet “vīrs”, krūtis izgāzis, lepni pastāvēja uz to, ka esot 16 gadus vecs. Esot bēglis no Ventspils apgabala un tagad te jūtoties kā mājās,” tālāk raksta Virza. Vācu pozīcijās, kur laiks ritēja pēc jaunā stila, tikmēr jau svinēja Ziemassvētkus. Vācieši virs savām pozīcijām bija pacēluši plakātus ar apsveikumiem pretiniekiem svētkos. Krievu pusē uz to atbildēja ar niknu artilērijas uguni.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (30)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+