Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
15. decembris, 2015
Drukāt

1915. gada 15. decembrī

15dec_Strelnieki_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 15. decembrī, literāts Edvarts Virza “Jaunākajās Ziņās” dalījās iespaidos par dažas dienas iepriekš latviešu strēlnieku pozīcijās Pierīgā piedzīvoto:

“Pozīcijās ir tik spirgts gars, ka pat lielākajam pesimistam vajag mainīt savus uzskatus par to, ko mums nākotne var nest.” Jūsmošanu par “glītajiem dzīvokļiem”, kādus labi paēdušie karavīri sev esot izbūvējuši ierakumos, gan var norakstīt kā propagandu. “Starp brašajiem strēlniekiem bija redzams arī kāds maza auguma zēns, pēc izskata tikai kādus 13, bet “vīrs”, krūtis izgāzis, lepni pastāvēja uz to, ka esot 16 gadus vecs. Esot bēglis no Ventspils apgabala un tagad te jūtoties kā mājās,” tālāk raksta Virza. Vācu pozīcijās, kur laiks ritēja pēc jaunā stila, tikmēr jau svinēja Ziemassvētkus. Vācieši virs savām pozīcijām bija pacēluši plakātus ar apsveikumiem pretiniekiem svētkos. Krievu pusē uz to atbildēja ar niknu artilērijas uguni.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (21)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+