Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
3. maijs, 2012
Drukāt

1922. gada 3. maijā

3maijs_kingiseps_2

Pirms 90 gadiem, 1922. gada 3. maijā, Igaunijā tika izpildīts nāvessods Igaunijas kompartijas vadītājam Viktoram Kingisepam. Viņš uzturējās Igaunijas Republikā nelegāli, kur kā bijušais čekists un igauņu sarkan­gvardu vadītājs, kas pārstāvēja Krievijas lielinieku intereses, organizēja pretvalstisku darbību.

Ņemot vērā briesmas, kādas lielinieku pagrīde neatkarības pirmajos gados radīja kā Igaunijai, tā Latvijai, tiesu pār viņam līdzīgajiem tolaik sprieda ātri – Kingisepu nošāva jau trešajā dienā pēc aresta. Līķi izmeta jūrā. Padomju laikā Kingisepa tēlu heroizēja. Viņa vārdā nosauca Sāmsalas administratīvo centru Kuresāri, ielas daudzās Igaunijas pilsētās. Krievijas Ļeņingradas apgabalā Kingisepa pastāv joprojām – tā ir bijusī Jamburga.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+