Mobilā versija
Brīdinājums +1.5°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
3. maijs, 2012
Drukāt

1922. gada 3. maijā

3maijs_kingiseps_2

Pirms 90 gadiem, 1922. gada 3. maijā, Igaunijā tika izpildīts nāvessods Igaunijas kompartijas vadītājam Viktoram Kingisepam. Viņš uzturējās Igaunijas Republikā nelegāli, kur kā bijušais čekists un igauņu sarkan­gvardu vadītājs, kas pārstāvēja Krievijas lielinieku intereses, organizēja pretvalstisku darbību.

Ņemot vērā briesmas, kādas lielinieku pagrīde neatkarības pirmajos gados radīja kā Igaunijai, tā Latvijai, tiesu pār viņam līdzīgajiem tolaik sprieda ātri – Kingisepu nošāva jau trešajā dienā pēc aresta. Līķi izmeta jūrā. Padomju laikā Kingisepa tēlu heroizēja. Viņa vārdā nosauca Sāmsalas administratīvo centru Kuresāri, ielas daudzās Igaunijas pilsētās. Krievijas Ļeņingradas apgabalā Kingisepa pastāv joprojām – tā ir bijusī Jamburga.

 

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+