Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
20. novembris, 2015
Drukāt

1935. gada 20. novembrī

20nov_Piemineklis_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 20. novembrī, Valsts prezidents Alberts Kviesis un kara ministrs ģenerālis Jānis Balodis izdeva pavēli Nr. 332 armijai un flotei – “Karavīriem un visām karaspēka vienībām (komandām) sveicināt Brīvības pieminekli”.

Tādējādi Brīvības piemineklis kļuva par Latvijas vēsturē pirmo militāri sveicināmo monumentu. Pēc reglamenta, piemineklis bija jāsveicina, ejot tam garām līdz 50 soļu attālumā. Šī zona sākās pie Pilsētas kanāla tiltiņa un beidzās pie Brīvības un Raiņa bulvāra krustojuma. Karavīram četrus soļus pirms pieminekļa celtnes bija jāpieliek roka pie cepures un jāpagriež galva, bet četrus soļus aiz pieminekļa roka bija jānolaiž un galva jāpagriež taisni. Vienībai komandu sveicināšanai deva 20 soļus pirms pieminekļa. Tolaik gar pieminekli stiepās tramvaja līnija, un militārpersonai simbols bija jāsveicina arī tramvajā – “Braucot sēdus, kājās nav jāceļas”.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (26)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+