Mobilā versija
+15.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
20. novembris, 2015
Drukāt

1935. gada 20. novembrī

20nov_Piemineklis_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 20. novembrī, Valsts prezidents Alberts Kviesis un kara ministrs ģenerālis Jānis Balodis izdeva pavēli Nr. 332 armijai un flotei – “Karavīriem un visām karaspēka vienībām (komandām) sveicināt Brīvības pieminekli”.

Tādējādi Brīvības piemineklis kļuva par Latvijas vēsturē pirmo militāri sveicināmo monumentu. Pēc reglamenta, piemineklis bija jāsveicina, ejot tam garām līdz 50 soļu attālumā. Šī zona sākās pie Pilsētas kanāla tiltiņa un beidzās pie Brīvības un Raiņa bulvāra krustojuma. Karavīram četrus soļus pirms pieminekļa celtnes bija jāpieliek roka pie cepures un jāpagriež galva, bet četrus soļus aiz pieminekļa roka bija jānolaiž un galva jāpagriež taisni. Vienībai komandu sveicināšanai deva 20 soļus pirms pieminekļa. Tolaik gar pieminekli stiepās tramvaja līnija, un militārpersonai simbols bija jāsveicina arī tramvajā – “Braucot sēdus, kājās nav jāceļas”.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+