Mobilā versija
°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
20. novembris, 2015
Drukāt

1935. gada 20. novembrī

20nov_Piemineklis_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 20. novembrī, Valsts prezidents Alberts Kviesis un kara ministrs ģenerālis Jānis Balodis izdeva pavēli Nr. 332 armijai un flotei – “Karavīriem un visām karaspēka vienībām (komandām) sveicināt Brīvības pieminekli”.

Tādējādi Brīvības piemineklis kļuva par Latvijas vēsturē pirmo militāri sveicināmo monumentu. Pēc reglamenta, piemineklis bija jāsveicina, ejot tam garām līdz 50 soļu attālumā. Šī zona sākās pie Pilsētas kanāla tiltiņa un beidzās pie Brīvības un Raiņa bulvāra krustojuma. Karavīram četrus soļus pirms pieminekļa celtnes bija jāpieliek roka pie cepures un jāpagriež galva, bet četrus soļus aiz pieminekļa roka bija jānolaiž un galva jāpagriež taisni. Vienībai komandu sveicināšanai deva 20 soļus pirms pieminekļa. Tolaik gar pieminekli stiepās tramvaja līnija, un militārpersonai simbols bija jāsveicina arī tramvajā – “Braucot sēdus, kājās nav jāceļas”.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+