Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
30. novembris, 2015
Drukāt

1935. gada 30. novembrī

30nov_ormanis_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 30. novembrī, “Jaunākās Ziņas”, aukstam laikam iestājoties, atzīmēja: “Latvijas dzīvnieku aizsardzības biedrība lūdz zirgu īpašniekus apsegt savus zirgus ar segu un apkalt, jo neapkaltie zirgi slidenās ielās klūp.

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 30. novembrī, “Jaunākās Ziņas”, aukstam laikam iestājoties, atzīmēja: “Latvijas dzīvnieku aizsardzības biedrība lūdz zirgu īpašniekus apsegt savus zirgus ar segu un apkalt, jo neapkaltie zirgi slidenās ielās klūp. Tāpat nopietna vērība jāpiegriež zirgu pakaviem mīksta sniega laikā. Kad jauns sniegs uzsnidzis, jāieliek zirgu pakavu apakšās attiecīgi korķi, kas aizpilda pakavu tukšo vietu. Dzīvnieku aizsardzības biedrība lūdz zirgu īpašniekus, sevišķi pilsētās, atmest zirga vadīšanu ar mutes dzelžu palīdzību. Uz laukiem mutes dzelžus nemaz neredz. Vienīgi vēl Rīgā un citās pilsētās lietā šādus mutes dzelžus, kas ar laiku sabojā zirga zobus un zirga lūpas ievaino līdz asinīm. Arī pātagas lietošana atmetama.” Galvenie pārmetumi par sliktu izturēšanos pret zirgiem kā parasti bija adresēti Rīgas ormaņiem. Vēl 1939. gadā Rīgā viņu bija ap trīs tūkstoši.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+