Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
9. septembris, 2015
Drukāt

1935. gada 9. septembrī

skolnieces

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 9. septembrī, bija mācību gada sākums Rīgas skolās. Lauku skolās to atlika vēl tālāk. “Šoruden mācību darbs sākas vēlāk kā citos gados.

Tas tāpēc, lai jaunatne varētu baudīt vairāk rudens dabas jaukumu un augļu bagātību. Lauku skolās mācību sākums atlikts, lai jaunatne varētu palīdzēt ražas novākšanā,” skaidroja “Jaunākās Ziņas”. Pirmskara Latvijā mācību sākums skolās nebija piesaistīts vienam datumam, jo 1. septembris ir padomju laika tradīcija. Agrāk skolas mācības sāka dažādos datumos septembrī, oktobrī, pieskaņojoties situācijai lauku darbos. Tradicionāli mācību gadu aizsāka dievkalpojums baznīcā, kur bērni ieradās kopā ar vecākiem, brāļiem un māsām. Katra skola devās uz tuvāko dievnamu, bet Rīgā mācību iestāžu lielās koncentrācijas dēļ visvairāk apmeklēta, protams, bija Doma baznīca. Tur ieradās arī Izglītības ministrijas vadība. 1935. gadā Rīgā mācības sāka 600 pirmklasnieku, bet kopējais pamatskolu un vidusskolu skolēnu skaits sasniedza 35 tūkstošus.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (10)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+