Foto: PVD

Somā paslēpti kucēni cīnījās par savu dzīvību: no īpašuma Saulkrastos izņem briesmīgos apstākļos turētus suņus 33

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no īpašuma Saulkrastos izņēmis 34 dažāda vecuma suņus un kucēnus, kā arī vienu papagaili, kas tika turēti antisanitāros apstākļos, informēja PVD pārstāvji.

Reklāma
Reklāma

Dzīvnieki nogādāti dzīvnieku patversmēs.

Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

PVD informē, ka, pārbaudot saņemto sūdzību par iespējamiem dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem, dienests no īpašuma Saulkrastos izņēmis 34 dažāda vecuma suņus, tostarp kucēnus, jo pārbaudē konstatēts, ka īpašumā notiek nekontrolēta dzīvnieku vairošanās, dzīvnieki tiek turēti antisanitāros apstākļos un tiem netiek nodrošināta pienācīga barība un dzeramais ūdens.

Dienesta pārstāvji skaidro, ka, ierodoties inspektoriem, dzīvnieku īpašniece apgalvoja, ka īpašumā atrodas seši pieauguši suņi un uzrādīja viņu pases.

CITI ŠOBRĪD LASA
Turpinot pārbaudi, konstatēts, ka mājas otrajā stāvā, starp dažādiem atkritumiem antisanitāros apstākļos uzturas vairāk nekā 20 suņu, turklāt kucēni bija paslēpti somās.

Atverot somu rāvējslēdzējus, inspektori katrā konstatēja vismaz divus kucēnus, kuriem, esot iesprostotiem somās, jau bija sācis trūkt skābeklis.

Pārbaudes laikā konstatēts, ka tikai četri suņi apzīmēti ar mikroshēmu, sešiem suņiem ir pases un tikai diviem suņiem ir derīgas trakumsērgas vakcinācijas, kuru termiņš drīz beigsies.

Tikpat antisanitāros apstākļos mājas otrajā stāvā tika turēts arī papagailis.

Par konstatētajiem pārkāpumiem PVD sācis administratīvā pārkāpuma procesu.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.