Foto: Zane Bitere/LETA
Foto: Zane Bitere/LETA
Andrejs Elksniņš.

Elksniņa ienākumi pērn palielinājušies 2,5 reizes. Kas pieder Daugavpils domes priekšsēdētājam? 23

Daugavpils domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa ienākumi pērn palielinājušies 2,5 reizes, sasniedzot 67 531 eiro, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija, kas publicēta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Par darbu Daugavpils domē Elksniņš 2023.gadā saņēmis 67 231 eiro lielu algu, kamēr 2022.gadā alga pašvaldībā Elksniņam bija tikai 26 593 eiro. Gan 2023.gadā, gan 2022.gadā Elksniņš pabalstā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras saņēmis 300 eiro.

Saskaņā ar deklarāciju Elksniņš lieto divus dzīvokļus Daugavpilī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Elksniņš deklarējis aizdevumu 50 000 eiro. Šādu aizdevuma summu politiķis savās amatpersonas deklarācijās uzrāda jau kopš 2011.gada.

Elksniņš deklarācijā norādījis, ka Daugavpils domē bez pašvaldības vadītāja viņš ieņēmis arī Pilsētbūvniecības un vides komitejas locekļa amatu. Vēl pagājušajā gadā Elksniņš ieņēmis “Saskaņas” valdes locekļa amatu, taču “Firmas.lv” dati liecina, ka pērn martā viņš partijas valdi atstājis.

Kā ziņots, VID sācis pārbaudi par Elksniņa kā fiziskas personas izdevumu atbilstību oficiālajiem ienākumiem, martā intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Viens pret vienu” atklāja VID vadītāja Baiba Šmite-Roķe.

Iepriekš VID informēja, ka, pārbaudot Elksniņa valsts amatpersonas deklarācijas par 2021. un 2022.gadu, tika konstatēti vien maznozīmīgi pārkāpumi, tāpēc sāktais administratīvā pārkāpuma process izbeigts, izsakot Elksniņam aizrādījumu.

Šmite-Roķe LTV atklāja, ka VID veic arī Elksniņa kā fiziskas personas ienākumu un tēriņu izvērtējumu. “Šis izvērtējums tiek veikts, un tas vēl turpinās. Parasti šādos gadījumos tiek vērtēta ne tikai konkrētā persona, bet arī ģimenes locekļi,” pastāstīja VID vadītāja.

Pārbaudes rezultātus VID gan nevarēšot publiski atklāt fizisko personu datu aizsardzības dēļ. Šmite-Roķe piebilda, ka Elksniņš var vērsties VID ar iesniegumu par piekrišanu, ka VID dalītos ar datu analīzi šajā lietā.

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” bija izpētījis Elksniņa un viņa sievas attēlus sociālo tīklu profilos un tajos redzamo drēbju un rotaslietu cenas, secinot, ka to iegāde neatbilstot viņu oficiālajiem ienākumiem. Žurnālistu vērtējumā, Elksniņa ģimene dzīvo tā, kā no valsts amatpersonas oficiālajiem ienākumiem nevar atļauties. Piemēram, vienā attēlā 2023.gada maijā Daugavpils mērs bija redzams dzeltenā polo kreklā, kas jauns maksā 700 eiro. Savukārt jūnijā Elksniņš bija redzams zīmola “Rhude” šortos, kuru cena ir 500 eiro. Vēl citā attēlā mērs bija redzams 2500 eiro vērtā “Zegna” ziemas jakā.

Reklāma
Reklāma

“Re:Baltica” kopā ar pulksteņu pazinējiem no “Pulksteņu šerloks” identificējuši, ka mērs nēsā “Ulysse Nardin” pulksteni, kura cena var nedaudz atšķirties atkarībā no iekļautajiem elementiem, bet vidēji tāds pulkstenis maksā vairāk nekā 30 000 eiro. Luksusa zīmolus iecienījusi arī mēra sieva Jekaterina, kura vairākos attēlos redzama ar “Tiffany”, “Cartier” un “Chopard” zīmolu rotaslietām, vēstīja izdevums.

Komentēt žurnālistiem savus tēriņus Elksniņš neesot vēlējies. “Nekomentēšu, tāpēc, ka viss, kas ir attiecībā uz manu publisko jomu, ir manā valsts amatpersonas deklarācijā. Tā ir viena lieta. Otra lieta – vērtējumu attiecībā uz manu finansiālo stāvokli atbilstību var sniegt VID. Gan par manu, gan par manu ģimenes locekļu, kuri ir pietiekami nodrošināti,” paziņojis Daugavpils mērs.

Elksniņa amatpersonas deklarācija liecina, ka politiķim 2022.gada beigās lietošanā bija divi dzīvokļi Daugavpilī. Algā no domes 2022.gadā Elksniņš saņēmis 26 592,67 eiro. Vēl 2022.gadā saņemti 300 eiro no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Atbilstoši deklarācijai Elksniņš 2022.gada beigās bija izsniedzis aizdevumus 50 000 eiro vērtībā. Vienlaikus automašīnas Elksniņš nebija uzrādījis, kā arī nebija uzrādījis skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumus, kas pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.