Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
7. janvāris, 2013
Drukāt

1943. gada 7. janvārī

7janv_tesla_22

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 7. janvārī, Ņujorkas hoteļa “New Yorker” 3327. istabā nomira ģeniālais serbu cilmes amerikāņu izgudrotājs un fiziķis Nikolā Tesla. Mūža laikā viņš patentēja ap 300 izgudrojumu, no tiem biežāk izmantojamā mūsdienās droši vien ir maiņstrāvas elektropiegādes un sadales sistēma.

 

Tesla bija pārliecināts, ka elektroenerģiju var mērķtiecīgi pārvadīt arī bezvadu ceļā. Ar šo ideju izgudrotājs nodarbojās visu savu inženiera mūžu. Tas attiecas arī uz nostāstiem par Teslas “nāves staru” ieročiem – stingri orientētu elektromagnētisko daļiņu plūsmu. Mūsdienās gan uzskata, ka tā bijusi fikcija, kas dzīvojusi vien paša savādā un noslēpumainā izgudrotāja galvā. Interesanti, ka to nenoliedza arī pats Tesla, apgalvojot, ka ļoti bīstami izlikt “enerģijas ieroča” plānus uz papīra, jo kāds varētu tos nozagt. Izgudrotājs tāpat stāstīja, ka pastāvošie priekšstati par fiziku ir kļūdaini un viņš formulējis savu “gravitātes dinamisko teoriju”. Sabiedrībai teorija palika nezināma. Nikolā Tesla nomira 86 gadu vecumā no trombozes, taču joprojām var sastapt teorijas, ka patiesībā viņu nogalinājuši nelabvēļi.

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+