Mobilā versija
+2.2°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
7. janvāris, 2013
Drukāt

1943. gada 7. janvārī

7janv_tesla_22

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 7. janvārī, Ņujorkas hoteļa “New Yorker” 3327. istabā nomira ģeniālais serbu cilmes amerikāņu izgudrotājs un fiziķis Nikolā Tesla. Mūža laikā viņš patentēja ap 300 izgudrojumu, no tiem biežāk izmantojamā mūsdienās droši vien ir maiņstrāvas elektropiegādes un sadales sistēma.

 

Tesla bija pārliecināts, ka elektroenerģiju var mērķtiecīgi pārvadīt arī bezvadu ceļā. Ar šo ideju izgudrotājs nodarbojās visu savu inženiera mūžu. Tas attiecas arī uz nostāstiem par Teslas “nāves staru” ieročiem – stingri orientētu elektromagnētisko daļiņu plūsmu. Mūsdienās gan uzskata, ka tā bijusi fikcija, kas dzīvojusi vien paša savādā un noslēpumainā izgudrotāja galvā. Interesanti, ka to nenoliedza arī pats Tesla, apgalvojot, ka ļoti bīstami izlikt “enerģijas ieroča” plānus uz papīra, jo kāds varētu tos nozagt. Izgudrotājs tāpat stāstīja, ka pastāvošie priekšstati par fiziku ir kļūdaini un viņš formulējis savu “gravitātes dinamisko teoriju”. Sabiedrībai teorija palika nezināma. Nikolā Tesla nomira 86 gadu vecumā no trombozes, taču joprojām var sastapt teorijas, ka patiesībā viņu nogalinājuši nelabvēļi.

 

Pievienot komentāru

Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+