Mobilā versija
+4.5°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
3. augusts, 2016
Drukāt

1956. gada 3. augustā

3aug_Zviedri_2

Pirms 60 gadiem, 1956. gada 3. augustā, Rīgā vairāku dienu vizītē uzturējās tiem laikiem ārkārtīgi reti viesi – Zviedrijas karaliskās JKF vienība kreisera “Tre Kronor”, mīnu kuģu “Gavle” un “Uppland” sastāvā.

Eskadru vadīja admirālis Eriks af Klints. Zviedru jūrniekus veda uz Rīgas vagonrūpnīcu, Sarkandaugavas rūpniecības rajonu, izrādīja Vecrīgu, Mežaparku, Raiņa un Brāļu kapus. Bija koncerts Filharmonijā , “Romeo un Džuljetas” izrāde Dailes teātrī, izvadāšana pa parkiem, arī kino apmeklējums. Iespaidīgs bija zviedru flotes pūtēju orķestra koncerts Rīgas kultūras un atpūtas parkā, tas ir, Mežaparka estrādē, kas, pēc pašu zviedru orķestrantu aplēsēm, pulcēja 30 – 35 tūkstošus klausītāju. Jau mūsdienās viens no šīs vizītes zviedru dalībniekiem žurnālā “Flottans män” atcerējās, ka tā bijusi lielākā auditorija, ko šis orķestris vienā reizē jebkad savācis. Kara jūrnieki deva iespēju rīdziniekiem uzkāpt uz kuģiem un žurnālā “Zvaigzne” bija arī fotoreportāža. Zviedru karakuģi devās prom 7. augustā.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (69)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+