Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
3. augusts, 2016
Drukāt

1956. gada 3. augustā

3aug_Zviedri_2

Pirms 60 gadiem, 1956. gada 3. augustā, Rīgā vairāku dienu vizītē uzturējās tiem laikiem ārkārtīgi reti viesi – Zviedrijas karaliskās JKF vienība kreisera “Tre Kronor”, mīnu kuģu “Gavle” un “Uppland” sastāvā.

Eskadru vadīja admirālis Eriks af Klints. Zviedru jūrniekus veda uz Rīgas vagonrūpnīcu, Sarkandaugavas rūpniecības rajonu, izrādīja Vecrīgu, Mežaparku, Raiņa un Brāļu kapus. Bija koncerts Filharmonijā , “Romeo un Džuljetas” izrāde Dailes teātrī, izvadāšana pa parkiem, arī kino apmeklējums. Iespaidīgs bija zviedru flotes pūtēju orķestra koncerts Rīgas kultūras un atpūtas parkā, tas ir, Mežaparka estrādē, kas, pēc pašu zviedru orķestrantu aplēsēm, pulcēja 30 – 35 tūkstošus klausītāju. Jau mūsdienās viens no šīs vizītes zviedru dalībniekiem žurnālā “Flottans män” atcerējās, ka tā bijusi lielākā auditorija, ko šis orķestris vienā reizē jebkad savācis. Kara jūrnieki deva iespēju rīdziniekiem uzkāpt uz kuģiem un žurnālā “Zvaigzne” bija arī fotoreportāža. Zviedru karakuģi devās prom 7. augustā.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+