Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
25. oktobris, 2013
Drukāt

1983. gada 25. oktobrī (1)

25okt_Grenada_2

Pirms 30 gadiem, 1983. gada 25. oktobrī, ASV bruņotie spēki veica operāciju ”Urgent Fury”, iebrūkot Karību jūras salu valstī Grenādā un gāžot prokomunistisko valdību.

Pasaulē amerikāņu rīcību vērtēja ļoti dažādi, taču pašā ASV un pat lielākajā grenādiešu daļā tā saņēma atbalstu. ASV prezidenta Ronalda Reigana administrācija pavēli iebrukumam deva, ar satraukumu vērojot, kā Grenāda militārpolitiski aizvien vairāk tuvinās komunistiskajai Kubai, PSRS un Ziemeļkorejai.

Līdz 1983. gadam Grenāda bija izveidojusi Karību jūras reģiona austrumos spēcīgu armiju, ieguldot miljoniem dolāru tās apbruņošanā padomju ieročiem. Tajā pašā laikā aptuveni 800 Kubas strādnieku (kuri, kā izrādījās, bija bruņoti) salā būvēja jaunu lidlauku. Oficiāli deklarēja, ka tas domāts tūrisma attīstībai, bet Vašingtonā sprieda, ka drīzāk PSRS militāro transportlidmašīnu uzņemšanai. Ņemot vērā kreiso režīmu Nikaragvā un pilsoņu karu Salvadorā, ASV uzskatīja, ka nevar atļauties Dienvidamerikā vēl vienu ”marksisma vīrusa perēkli”.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+