Mobilā versija
+1.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
29. maijs, 2013
Drukāt

1983. gada 29. maijā

29maijs_Pelsche_22

Pirms 30 gadiem, 1983. gada 29. maijā, Maskavā nomira bijušais Latvijas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas pirmais sekretārs Arvīds Pelše.

 

Šī staļinieša personība dēļ centieniem nīdēt visu latvisko un izdabāšanas Maskavai Latvijas vēsturē tiek vērtēta izteikti negatīvi. Laikabiedru atmiņās viņš ir gluži kā Latvijas ”ļaunais gars”. Pelše bija mērķtiecīgs karjerists, kas dzīvi beidza PSRS Kompartijas Centrālkomitejas Politbiroja locekļa un PSRS Augstākās padomes deputāta statusā. Literāts Jūlijs Vanags atvadu vārdos ”Literatūrā un Mākslā” apgalvoja, ka Pelše bijis ”apveltīts ar spilgtu intelektu”, vienmēr savās ideoloģiskajās runās saistījis auditoriju ”ne tikai ar dziļo filozofisko saturu, bet arī ar spožo priekšnesumu un domas skaidro izklāstu”. Mūsdienās tas skan kā ironija. Pelše bija viens no tiem, kas pirmajos pēckara gados ”palīdzēja latviešu rakstniecībai ievirzīties kopīgajā padomju daudznacionālās literatūras plūsmā”, tas ir, modri lūkoja, lai latviešu kultūra pārkvalificētos uz ”sociālistisko reālismu”.

 

 

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+